Close

تور قبرس شمالی زمستان 1402

img-tour

تور قبرس شمالی زمستان 1402

اشتراک
مدت اقامت

4 شب

تاریخ شروع

اسفند

هتل

ستاره

( میانگین 5)
شروع از قیمت 357,900,000
تاریخ تور
بارگذاری پکیج ها
حمل و نقل
Pegasus پگاسوس
تهران قبرس شمالی
تهران
قبرس شمالی
Pegasus
پگاسوس
ECONOMY
ساعت حرکت: 00:00
مدت حرکت : 00:30
Pegasus پگاسوس
قبرس شمالی تهران
قبرس شمالی
تهران
Pegasus
پگاسوس
ECONOMY
ساعت حرکت: 00:00
مدت حرکت : 03:30
رزرو تور
تهران (شروع تور)
Thursday 01 January Thursday 01 January
تهران
قبرس شمالی
Pegasus
پگاسوس
ساعت حرکت 00:00
مدت حرکت 00:30
قبرس شمالی (4شب)
قبرس شمالی
تهران
Pegasus
پگاسوس
ساعت حرکت 00:00
مدت حرکت 03:30
تهران (پایان سفر)

- ضوابط قراردادی این آژانس مطابق با ضوابط سازمان میراث فرهنگی و گردشگری می باشد.

- مسئولیت کنترل پاسپورت بابت (حداقل 7 ماه اعتبار) و هرگونه ممنوعیت خروج از کشور به عهده آژانس درخواست کننده می‌باشد و آژانس پا به پا سفر دراین مورد هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

- قیمت ها به تومان می باشد و ارسال 50% از کل مبلغ تور هنگام رزرو الزامیست.

- در صورت افزایش نرخ ارز ما به التفاوت دریافت می‌گردد و در صورت عدم واریزی و تغییر مبلغ قرارداد از سوی شرکت پا به پا سفر کلیه ی مسئولیت ها به عهده درخواست کننده می‌باشد

(در صورت تسویه در روز ثبت شامل افزایش نرخ نمی شود)

- طبق بخشنامه وزارت بهداشت ترکیه تمامی مسافران سفر به کشور ترکیه موظف به انجام ثبت نام در سایت اعلام شده می‌باشند.register.health.gov.tr  

خدمات تور:

بلیط رفت و برگشت با هواپیمایی فری برد (پرواز مستقیم به فرودگاه ارجان) - 6 شب و 7 روز اقامت در هتل با خدمات کامل -ترانسفر فرودگاهی - راهنمای فارسی زبان - بیمه مسافرتی با پوشش کرونا (زیر 60 سال)

توضیحات :

- نرخ کودک بدون تخت 30.990.000 تومان و نرخ کودک زیر 2 سال 2.590.000 تومان و فاقد کمسیون می باشد .

- کنترل اعتبار پاسپورت به عهده ی آژانس درخواست کننده می باشد.

 

حتما تاکنون شنیده اید که قبرس به انگلیسی Northern Cyprus یکی از مهم ترین مقاصد مهاجرتی برای ایرانیان محسوب می شود. برخی از ایرانیان ترجیح می دهند فرزندان خود را در دوره ابتدایی و متوسطه راهی قبرس کنند، چرا که این کشور شرایط مناسبی برای تحصیل در دوران مدرسه فراهم نموده و میزان امکانات و امنیت کودکان به قدری بالاست که حتی نیازی به حضور والدین در این کشور ندارند.
قبرس صرفا یک مقصد مهاجرتی برای تحصیل نیست بلکه برخی از ایرانیان برای شغل و فعالیت های اقتصادی نیز راهی این کشور می شوند. از طرف دیگر قبرس به عنوان یکی از بهترین مقاصد گردشگری نیز شناخته شده و هر ساله تورهای گردشگری بسیار زیادی از سمت ایران راهی این کشور زیبا و ساحلی می شوند. در این بخش از وب سایت پا به پا سفر قصد داریم به معرفی بخش شمالی این کشور یا همان قبرس شمالی بپردازیم.

 

قبرس cyprus  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تاریخچه شکل گیری قبرس شمالی

قبرس شمالی که با عنوان جمهوری ترک قبرس شمالی معرفی می شود، در سال 1983 استقلال خود را از قبرس یونانی (قبرس جنوبی) اعلام کرد، اما امروزه صرفا توسط کشور ترکیه به رسمیت شناخته می شود و اصولا تمام مجامع رسمی از قبرس شمالی و قبرس یونانی به عنوان کشور قبرس یاد می کنند. 
این کشور هم اکنون تقسیمات مختص به خود را دارد که از جمله آن ها می توان به پایتخت این کشور و استان های خاصی که دارد اشاره نمود. امروزه پایتخت این کشور در زبان ترکی به صورت لفوشکا و در زبان های بین المللی به صورت نیکوزیا تلفظ می شود.

 

قبرس شمالي كجاست؟

قبرس شمالی نام سومین جزیره دریای مدیترانه است که البته با عنوان مروارید مدیترانه نیز شناخته می شود. این جزیره به شکل گیتارگونه ای ایجاد شده است و به طرز عجیبی یک مسیر ارتباطی میان سه قاره آسیا، افریقا و اروپاست. 
علت نامگذاری این کشور، تقسیمات صورت گرفته در خصوص قبرس ترکی و قبرس یونانی است. قبرس ترکی در بخش شمالی این کشور واقع شده و در واقع از لحاظ فرهنگ و رسوم، زبان و مذهب شباهت بسیار زیادی به ترکیه و

شهر استانبول دارد. قبرس شمالی همان مقصدی است که در مباحث اخیر در خصوص آن صحبت کردیم.

 

پرچم قبرس شمالیپایتخت قبرس شمالی

شهر نیکوزیا یا نیکوسیا بزرگ ترین شهر قبرس است. زمانی که از قبرس بدون پیشوند سخن می گوییم یعنی هر دو بخش شمالی و جنوبی این کشور مدنظر ماست. امروزه قبرس شمالی و جنوبی طی یک اقدام شهر نیکوزیا را به دو بخش تقسیم کرده اند و همچنان این شهر را به عنوان پایتخت می شناسند با این تفاوت که بخشی از این شهر به عنوان پایتخت قبرس شمالی و بخش دیگری از آن به عنوان پایتخت قبرس جنوبی شناخته می شود. بسیاری از ارگان ها و سازمان های بین المللی، تجاری، سیاسی، کالج ها، دانشگاه ها و ... در پایتخت قبرس شمالی واقع شده اند.

مهم ترین شهرهای قبرس شمالی

تعدادی از شهرها و استان های کشور قبرس در بخش شمالی واقع شده اند اما مهمترین این شهرها را می توان شامل موارد ذیل دانست:

نیکوزیا

زیباترین و بزرگترین شهر کشور قبرس است و به عنوان تنها شهر دو تکه جهان شناخته می شود که بخشی از آن در قبرس ترکی و بخشی دیگر در قبرس یونانی است. طی موافقت نامه میان مسئولین هر دو کشور عبور و مرور شهروندان قبرس شمالی و یونانی به بخش مقابل بدون مجوز و صرفا از طریق کارت شناسایی صورت می گیرد. این شهر مهم ترین مرکز ممکن برای صنعت گردشگری در قبرس شناخته می شود که البته امورات مهم قبرس شمالی را نیز در خود جای داده است.

 فاماگوستا یا ماگوسا

زمانی که از درس و تحصیل در قبرس سخن می گوییم، در واقع منظور ما مهاجرت و اقامت در شهر ماگوسا است که در متون بین المللی به عنوان فاماگوستا شناخته می شود. در این شهر می توانید ده ها کلیسا و بنای قدیمی را مشاهده کنید که قدمت برخی از آن ها به قرن سوم میلادی می رسد. سواحل طلایی این شهر نیز زبانزد تمامی گردشگرانی است که حداقل یک بار راهی این شهر ساحلی شده اند.

گیرنه

سومین شهر زیبا و مهم در قبرس شمالی گیرنه نام دارد. هر چند شهر نیکوزیا به عنوان پایتخت این کشور بیش از سایر شهرها محل رفت و آمد گردشگران خارجی واقع می شود و یا شهر فاماگوستا به علت کالج های مشهور و بین المللی مقصد بسیاری از ایرانیان و سایر دانش آموزان از کشورهای دیگر است، اما مهم ترین شهر توریستی قبرس برای طبیعت گردی و بازدید از جاذبه های تاریخی همین شهر گیرنه است. این شهر به علت طبیعت بسیار زیبایی که دارد به عنوان جواهر قبرس نیز شناخته می شود.

  مساحت و جمعیت قبرس شمالی

قبرس شمالی دارای مساحتی در حدود 3.355 کیلومتر مربع است که سهم آن از آب های آزاد به میزان 2.7 درصد می باشد. در آخرین سرشماری صورت گرفته در این کشور که به سال 2011 باز می گردد جمعیت قبرس در حدود 295 هزار نفر برآورد شده است. 
بنابراین تراکم جمعیت در این کشور 0.86 درصد در هر یک کیلومتر مربع است و از این حیث در رتبه صد و شانزدهم جهان قرار دارد. پس نتیجه می گیریم که جمعیت قبرس با توجه به مساحت آن بسیار کمتر است. سهم نیکوزیا از این جمعیت، تقریبا 50 هزار نفر است که به عنوان پرجمعیت ترین شهر قبرس شمالی نیز قلمداد می شود.

زبان و مذهب مردم قبرس شمالی

اغلب مردم قبرس شمالی مسلمان هستند و از این حیث شباهت بسیار زیادی با مردم ترکیه دارند. از آنجا که بیش از 98 درصد از مردم قبرس پیرو دین اسلام هستند بنابراین می توان گفت جای چندانی برای نفوذ سایر ادیان باقی نمانده است. 
دو درصد باقی مانده نیز مسحیان ارتودکس و سایر مذاهب هستند. زبان مردم قبرس شمالی نیز همانطور که در مباحث قبل اشاره کردیم ترکی استانبولی است، اما بخش قابل توجهی از مردم به زبان انگلیسی نیز تسلط دارند و با گردشگران به زبان انگلیسی سخن می گویند.  

سفر یه قبرس شمالی یا جنوبی_ در این مقاله درباره تفاوت ها ، مشخصات و جاذبه های  قبرس شمالی و جنوبی صحبت شده  تا اطلاعاتی از مقصد سفر در اختیار شما قرار دهیم.

فرهنگ و آداب و رسوم قبرس شمالی

کشور قبرس با تاریخ چند هزار ساله ای که دارد، اقوام مختلفی را در قلب خود جای داده و امروزه می‌توان شاهد آداب و رسوم و فرهنگ های متفاوتی در نواحی مختلف قبرس شمالی بود اما می توان مهمترین نکات فرهنگی در این کشور را به صورت ذیل بیان کرد:

 • مردم قبرس به تاریخ و فرهنگ خود اهمیت بسیار زیادی می دهند اما از نفوذ فرهنگ غربی در زندگی و به خصوص لباس پوشیدن خود استقبال کرده و امروزه به عنوان یک کشور مدرن شناخته می‌ شود.
 • فستیوال ها و جشن های باستانی در زمره‌ مواردی قرار دارند که مردم در این روزها لباس های سنتی بر تن کرده و رقص های تاریخی خود را به نمایش می گذارند و در جهت حفظ آن ها می کوشند.
 • هرچند مذهب جایگاه خود را به صورت چشمگیر در کشور قبرس از دست داده است، اما همچنان جشن های مذهبی با شور و هیجان بسیار زیادی برگزار می شوند.
 • مردم قبرس بسیار خانواده دوست هستند و اغلب اوقات در جمع ‌های خانوادگی حضور دارند.
 • تفریح و گشت و گذار در قبرس جایگاه ویژه‌ای دارد و مردم زمانی که فرصت کافی در اختیار داشته باشند ترجیح می دهند اوقات فراغت خود را در بیرون از منزل و همراه خانواده سپری کنند.
 • با توجه به اینکه تعصبات مذهبی در میان مردم این کشور وجود ندارد شما با هیچ گونه مسئله ‌ای در خصوص دین و مذهب مواجه نمی شوید.
 • مردم قبرس در خصوص انتخاب دین و مذهب خود کاملاً آزاد هستند و حتی خانواده ها نیز در این خصوص سخت گیری نمی کنند.
 • تیپ اسپرت یکی از پرطرفدارترین تیپ های ممکن در میان جوانان قبرسی اعم از دختران و پسران است.
 • پدر و پدربزرگ در خانواده های قبرسی از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده و وظایف بسیار زیادی را نیز در قبال اعضای خانواده دارند.
 • گل سوسن سفید در مراسمات ختم و عزا بکار می رود، بنابراین برای هدیه دادن هرگز از سوسن سفید استفاده نکنید.
 • نکته بسیار مهم در خصوص فرهنگ مردم قبرس این است که آنها به شدت از نصیحت شدن در جمع بیزار بوده و اگر این کار را انجام دهید ممکن است هرگز با شما ارتباط دوستانه برقرار نکنند.
 • مردم قبرس در خصوص رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی حساسیت بسیار زیادی دارند.
 • رعایت بهداشت در میان مردم قبرس اهمیت فوق العاده ای دارد.
 • فعالیت های تخصصی در میان مردم کمتر رواج دارد و اغلب آن ها فعالیت های اداری و پشت میز نشینی را ترجیح می دهند.

پاسپورت قبرس شمالی

قدرت پاسپورت کشور قبرس در جایگاه هفتم قرار دارد. شما با پاسپورت این کشور می توانید بدون ویزا به 122 کشور جهان مسافرت کنید و برای 43 کشور دیگر صرفا نیاز به ویزای فرودگاهی خواهید داشت. روش های متفاوتی برای دریافت پاسپورت قبرس شمالی وجود دارد که عبارتند از:

 • از طریق کار
 • از طریق تحصیل
 • از طریق سرمایه گذاری
 • از طریق تولد
 • از طریق ازدواج
 • از طریق پناهندگی

اقتصاد قبرس شمالی

اقتصاد کشور قبرس شمالی برپایه نظام بازار آزاد مبتنی شده است و این امر یعنی فضای مناسبی جهت رقابت و پیشرفت در این کشور وجود دارد. صنعت توریسم به عنوان پول ساز ترین صنایع موجود در این کشور شناخته می شود و وکالت در عرصه های حقوقی نیز به عنوان پول ساز ترین فعالیت ممکن در این کشور معرفی شده است.
نیاز به نیروی متبحر در زمینه های فنی مهمترین نیاز موجود در اقتصاد قبرس ترکی قلمداد شده و فعالیت هایی همچون تجارت، واردات و صادرات، حسابداری و تبلیغات به عنوان مشاغل مهم در این کشور شناخته می شوند. 
واحد رسمی پول در این کشور لیر ترکیه است، اما حجم معاملات داخلی با استفاده از پوند انگلستان به قدری است که از آن به عنوان واحد غیر رسمی پول در این کشور نام برده می شود. 
استفاده از این واحد ارزی در معاملات داخلی مهمترین علت پیشرفت قبرس شمالی از سال 2018 بوده است، یعنی درست زمانی که بهره گیری از سایر واحدهای ارزی که فراز و نشیب بسیار زیادی داشته اند سبب فروپاشی اقتصاد یونان و قبرس جنوبی گردید.

 

آب و هوای قبرس شمالی

قبرس شمالی در شرق دریای مدیترانه آب و هوایی مطلوب را تجربه می کند که در اغلب ایام سال کاملا آفتابی و گرم است. میزان گرما به قدری نیست که بخواهد همواره گردشگران را آزار دهد بلکه شرایط مناسبی را فراهم نموده است تا در بعد از ظهرهای آفتابی یک استراحت مطلوب در جوار دریای مدیترانه را تجربه کرده و در شب ها نیز بدون احساس سرما و در یک دمای کاملا مطلوب به شبگردی و تفریحات مختلف بپردازید. 
مدیترانه ای بودن آب و هوای این کشور باعث شده است در اغلب ایام سال با دشت ها و کوههای سرسبز رو به رو باشیم. هوای نیمه خشک نیز باعث شده است تا شما علاوه بر عدم احساس رطوبت بسیار زیاد در هوا، خشکی چندان زیادی را نیز تجربه نکنید! 
همین توضیحات مختصر کافی است تا متوجه شوید که در قبرس شمالی نه خبری از زمستان های طولانی با یخ بندان های وحشتناک است و نه خیر از تابستان های داغ و سوزان خواهد بود.

تفریحات و دیدنی های قبرس شمالی

انواع تفریحات و سرگرمی های مختلف همانند شهربازی ها، کافه ها و مکان های ویژه استراحت و گشت و گذار در قبرس شمالی وجود دارند. در مناطق ساحلی نیز می توانید انواع تفریحات دریایی را مشاهده کنید، اما اگر می خواهید بدانید که چرا صنعت توریسم در این کشور تا این اندازه پیشرفت کرده است حتما سری به مکان های ذیل بزنید. 

بندر گیرنه | Gyrne Harbour

گیرنه (کیرنیا) نام یکی از شهرهای ساحلی در قبرس شمالی است که در مباحث اخیر نیز به آن اشاره کردیم. این شهر زیبا به علت طبیعت فوق العاده و مکان های تاریخی شهرت یافته است. 
بندر قدیمی گیرنه یکی از تفرج گاه های این کشور است که می توانید در آن جا تعداد بسیار زیادی از توریست های خارجی و گردشگران داخلی را مشاهده کنید. در این جا از امتحان کردن غذاهای محلی گیرنه و قبرس غافل نشوید. 

 

قلعه گیرنه | Gyrne Castle

در حوالی بندر گیرنه و در یک فاصله بسیار محدود می توانید قلعه ای تاریخی را ببینید که به قلعه گیرنه شهرت یافته است. این قلعه یکی از عجیب ترین و پیچیده ترین معماری های موجود در زمان خود را دارد که حتی برای انسان های امروزی با این همه پیشرفت و امکانات نیز جای سوال و تعجب خواهد داشت. 
در پشت دیواره های قلعه گیرنه جاذبه های بسیار زیادی همانند کلیسای سنت جورج، آپارتمان های پادشاهی و کلیسایی کوچک را مشاهده می کنید که بازدید از آن ها را به شما پیشنهاد می دهیم. 
در موزه کشتی های شکسته یک کشتی غرق شده را می بینید که قدمت آن به 300 سال قبل از میلاد باز می گردد و قدیمی ترین کشتی غرق شده ای است که در بستر دریا است.

ساحل لاک پشت | Turtle Beach

در این ساحل قرار نیست صدها یا هزاران لاکپشت را ببینید، اما از آنجا که در فصل تابستان محل تخم گذاری لاکپشت ها می شود، مردم قبرس نیز به آن ساحل لاکپشت می گویند. با این حال بد نیست بدانید که در اغلب ایام سال این ساحل خالی از لاکپشت است و صرفا تعداد محدودی از آن ها را می بینید که با امواج دریا به این طرف و آن طرف می روند.

ساحل لاک پشت قبرس

 

 

 

 Bellapais Monastery

 

قدمت این کلیسا به قرن 13 میلادی باز می گردد و در روستای بلاپایس یکی از روستاهای دیدنی در شهر گیرنه قرار دارد. آثار تاریخی دیگری را می توانید در این کلیسا ببینید که ساخت اغلب آن ها در دوره پادشاه هوگ سوم بوده است. این کلیسا در دوره های بعد نیز دست خوش برخی تغییرات واقع شده است و امروزه معماری بسیار زیبای گوتیک را به نمایش می گذارد.

جاهای دیدنی قبرس شمالی

قلعه سنت هیلاریون | St Hilarion Castle

این قلعه نیز در شهر گیرنه است و در ارتفاعات 670 متری این شهر ساخته شده است. این قلعه در سه طبقه بنا شده است که طبقات فوقانی آن از طریق پله های پرپیچ به یکدیگر منتهی می شوند. 
بعد از بالا رفتن از این پله ها به برج پرینس جان و خانه های سلطنتی می رسید. از پنجره های این قلعه می توانید به چشم اندازه فوق العاده ای که از شهر گیرنه مشاهده می کنید نگاه کنید و شگفتی های طبیعت را در این شهر توریستی مشاهده کنید. 

قلعه بوفاونتو | Buffavento Castle

قلعه بوفاونتو نیز در فاصله 16 کیلومتری از شهر گیرنه واقع شده است و به علت قرار داشتن در ارتفاعات 954 متری به عنوان مرتفع ترین اثر تاریخی در این کشور شناخته می شود، بنابراین می توانید مطمئن باشید که چشم انداز خارق العاده ای در انتظار شماست. کسانی که عاشق کوهنوردی هستند می توانند با 45 دقیقه زمان خود را از ارتفاعات این کوه به قلعه بوفاونتو برسانند.

اسکن پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار

تور چارتر و غیر قابل کنسلی میباشد

تور چارتر و غیر قابل کنسلی میباشد

مدت تور 5 روز
سختی تور
کد تور 963
 • گشت
 • بیمه
 • بلیط
 • صبحانه
 • نهار
 • ویزا
 • ناهار
 • سرویس های افزوده
img-counter
ایمون زائد

مدیر مسئول تور

لغو پاسخ