بلک فرایدی حراج جمعه سیاه همه‌ چیز درباره حراج جمعه سیاه ۲۵ مهر ۱۴۰۲

همه چیز در مورد بلک فرایدی  حراج جمعه سیاه
بی‌توجهی به روز بلک فرایدی اشتباهی است که درصورت انجامش یک سال حسرت خواهید خورد! حراجمعه ۱۴۰۲ در اولین روزهای آذرماه برگزار می‌شود. خریداران در این بازی دوسرسود، که هم به‌نفع آنهاست و هم به‌نفع صاحب فروشگاه، رضایتمندانه شرکت می‌کنند و با اقیانوسی از پیشنهادهای ارزان‌قیمت روبه‌رو می‌شوند. اگر مشتاقید بدانید بلک فرایدی چیست و جمعه سیاه ۲۰۲۳ دقیقا چه زمانی آغاز می‌شود، به خواندن این مقاله ادامه دهید.

 

 

بلک فرایدی چیست؟

تخفیف جمعه سیاه یا بلک فرایدی (black friday) یک سنت محبوب آمریکایی است که اولین بار در سال ۱۹۵۲ میلادی برگزار شد و استقبال مردم از آن بی‌نظیر بود. ماجرای بلک فرایدی از این قرار است که در آخرین جمعه ماه نوامبر سال ۱۹۵۲، درست یک روز بعد از جشن شکرگزاری که شروع غیررسمی فصل خرید شناخته می‌شود، فروشگاه‌های بزرگ و کوچک محصولاتشان را با تخفیف جانانه برای فروش گذاشتند تا نیاز مشتریان را با هزینه کمتر رفع کنند. این سنت ماندنی شد و آوازه‌اش خیلی زود به گوش مردم ایران رسید.

 

 

تخفیفات بلک فرایدی در ایران به‌اندازه برندهای خارجی چشمگیرند‍: آن‌قدر زیاد و شگفت‌انگیز که گاه تا ۹۰ درصد قیمت کالا را کاهش می‌دهند و مشتری را بی‌اختیار وادار به خرید می‌کنند! برای همین است که بسیاری از ما از ابتدای پاییز امسال بی‌صبرانه منتظر تخفیف‌های حراجمعه ۱۴۰۲ هستیم.

 

 

فلسفه بلک فرایدی چیست؟
حراج بزرگ جمعه سیاه فلسفه جالبی دارد: فروشنده یک روز در سال به‌نفع خریدار از سود خود چشم می‌پوشد و به سودی که طی یک سال فروش دریافت کرده‌ بسنده می‌کند! در واقع اجناسی که در بلک فرایدی بعضا تا ۹۰ درصد تخفیف می‌خورند، همان محصولات باکیفیتی هستند که در طول سال چندین برابر گران‌تر بودند و حالا فروشنده از خیر سود فروش آنها در این روز گذشته یا به حاشیه سود کمتر رضایت داده است!

روز بعد از شکرگذاری از زمانی جمعه سیاه نام گرفت که پلیس فیلادلفیا برای توصیف ترافیک سنگین این روز، برای اولین بار از چنین عبارتی استفاده کرد!

 

 

بلک فرایدی کی است؟
تاریخ جمعه سیاه در آخرین پنج‌شنبه ماه نوامبر و درست یک روز بعد از عید شکرگزاری، هم‌زمان با آغاز فصل خرید کریسمس است. در تقویم سال ۱۴۰۲ بلک فرایدی ۲۰۲۳ سومین روز آذرماه برابر با ۲۴ نوامبر است که اگر طبق برنامه سال‌های قبل برگزار شود، از پنجشنبه‌ شب آغاز می‌شود و تا جمعه‌ شب ادامه دارد. البته بسیاری از برندهای داخلی و خارجی از چند روز قبل به استقبال جمعه بازار بلک فرایدی می‌روند و چند هفته جلوتر تخفیف‌ها را اعلام می‌کنند.

 

 

پرتخفیف‌ترین حراج دنیا در فصل پاییز
تخفیف جمعه سیاه درست قبل از آغاز سال نو میلادی برگزار می‌شود. این زمان در اکثر کشورهای خارجی بازار خرید داغ است. خیلی‌ها برای خرید سال نو از تخفیفات هیجان‌انگیز جمعه سیاه استفاده می‌کنند و هزینه‌ها را به حداقل می‌رسانند. اما در ایران، حراجمعه یک‌جور دیگری مهم است. با وجود فاصله زمانی آذرماه تا عید نوروز، بلک فرایدی بهترین موقعیت برای خرید مایحتاج زمستانه است. البته از‌آنجا‌که تخفیفات برخی از فروشگاه‌ها و برندهای مطرح حسابی وسوسه‌انگیزند، خیلی‌ها برای خرید بهاره و تابستانه از برندهای خارجی منتظر بلک فرایدی می‌مانند.

 

 

آمار شگفت‌انگیز خرید در حراجمعه!
سال‌هاست حراجمعه پرفروش‌ترین روز سال برای فروشگاه‌های سراسر دنیاست! آمار پیامک‌های ارسالی در روزهای منتهی به جمعه سیاه بیشتر می‌شود، رکورد خرید و فروش به اوج می‌رسد و میزان تبادل اطلاعات در شبکه‌های اجتماعی به‌شکل عجیبی بیشتر از تمام طول سال می‌شود.

 

 

در ادامه آمار عجیب فروش بلک فرایدی چند سال اخیر را مشاهده می‌کنید. توجه کنید که این آمار صرفا مربوط به خرید و فروش در آمریکا است! نتیجهٔ حضور هزاران زن و مرد که فروشگاه‌های بزرگ را قرق کرده‌اند و کالاهای مختلف را از سبد خرید یکدیگر می‌قاپند؛ نتیجه‌ٔ لب‌های خندان مشتریان از خرید با تخفیف‌های تکرارنشدنی!

سال ۲۰۱۶ معادل ۴٫۳ میلیارد دلار؛
سال ۲۰۱۷ معادل ۵ میلیارد دلار؛
سال ۲۰۱۸ معادل ۵٫۹ میلیارد دلار؛
سال ۲۰۱۹ معادل ۷٫۵ میلیارد دلار؛
سال ۲۰۲۰ معادل ۹٫۳ میلیارد دلار؛
سال ۲۰۲۱ معادل ۸٫۹ میلیارد دلار؛
سال ۲۰۲۲ معادل ۹٫۱۲ میلیارد دلار.

 


بلک فرایدی ۲۰۲۳ برترین برندها
در سال ۲۰۱۸ دقیقا ۱۵۹ کشور به‌صورت رسمی و غیررسمی در حراج جمعه سیاه شرکت کردند که ایران یکی از آنها بود. از مطرح‌ترین برندها تا فروشگاه‌های کوچک و خرده‌فروش همراه و هم‌قدم با هم چوب حراج به محصولاتش خود زدند و در سیاه‌جمعه بزرگ شرکت کردند. با‌این‌حال برندهای لوکس دنیا مثل شنل و گوچی که فروش کم به مشتریان ثروتمند و خاص را ترجیح می‌دهند، تا امروز رغبتی به شرکت در حراج black friday نشان نداده‌اند! اما برخی دیگر که اتفاقا در ردیف برندهای خوب و باکیفیت قرار می‌گیرند و گاهی تا ۸۰ درصد تخفیف ارائه می‌دهند، حتی تاریخ بلک فرایدی ۲۰۲۳ را اعلام کرده‌اند که در ادامه بیان می‌کنیم.

وب‌سایت ترندیول: ۱۶ تا ۲۱ آبان
هپسی بورادا: ۱۰ تا ۱۴ آبان
منگو: ۳۰ آبان
استرادیواریوس، پول اند بیر، زارا، برشکا، ماسیمو دوتی و اویشو: ۲ آذر

 

 


بی‌تردید وب‌ سایت آمازون یکی از هیجان‌انگیزترین انتخاب‌ها برای خرید بلک فرایدی است اما دشواری خرید با توجه به تحریم‌ها و زمان‌بربودن فرایند آماده‌سازی و تحویل آمازون، خریداران ایرانی را به‌سمت خرید از وب‌سایت‌های داخلی می‌کشاند. اگر شما هم خرید از فروشگاه‌های داخلی را ترجیح می‌دهید، در حراجمعه پا به پا سفر می‌توانید از تخفیف‌های باورنکردنی بهره‌مند شوید و لذت خرید به‌صرفه را از محبوب‌ترین و معتبرترین برندهای داخلی تجربه کنید.

 

 

سایبرماندی، ۳ روز بعد از جمعه سیاه!
تخفیفات بلک فرایدی ۲۰۲۳ را به هر دلیلی از دست دادید؟ هیچ اشکالی ندارد! ۳ روز بعد از جمعه سیاه، دوشنبه مجازی یا Cyber Monday برگزار می‌شود و پر از تخفیف‌های باورنکردنی اما واقعی است. از نامش پیداست که این روز مختص حراج فروشگاه‌های اینترنتی است، اما به‌دلیل شهرت بیشتر جمعه سیاه به تخفیف و حراج، بسیاری از آنلاین‌شاپ‌های کوچک و بزرگ‌ از خیر سایبرماندی می‌گذرند و فقط در حراجمعه تخفیف می‌گذارند.

 

 

 

جمعه سیاه ۱۴۰۲ در ایران
اگر فکر می‌کنید در جمعه بازار ایران نمی‌توانید انتظار چندانی از فروشگاه‌های ایرانی داشته باشید، سخت در اشتباهید. اینجا اگرچه خریداران به مغازه‌ها هجوم نمی‌برند، آنلاین‌شاپ‌های داخلی و خارجی به این موج می‌پیوندند و با ارائه تخفیف‌های جانانه، رضایت خریداران را به ‌دست می‌آورند.

نگفته نماند که تخفیف در فروشگاه‌های ایرانی به بلک فرایدی محدود نمی‌شود. تقویم ما پر از عیدهای باستانی است که هرکدام فرصت خوبی برای شکستن قیمت‌ها و ارائه تخفیف‌های جالب فراهم می‌کنند. علاوه‌بر ایران، کشورهای دیگری مثل هند، برزیل، ترکیه، نروژ و مکزیک به این رسم آمریکایی روی خوش نشان داده‌اند و آن را به‌زیبایی اجرا می‌کنند.

 

 

 

پرفروش‌ترین محصولات در جمعه سیاه ۲۰۲۳
در بلک فرایدی سال ۲۰۲۲ انواع گوشی‌های هوشمند، لپ‌تاپ، بازی، تبلت، هدفون، ساعت هوشمند، کنسول بازی، تجهیزات خانگی هوشمند، دوربین و اسپیکر پرفروش‌ترین محصولات دیجیتال بودند. انواع اکسسوری مثل ساعت و عینک، لوازم اداری و اثاثیه منزل، پوشاک و محصولات مشابه هم طرفداران خود را داشتند. در جمعه بازار آذرماه امسال می‌توانید از بهترین فروشگاه‌های آنلاین و آفلاین تخفیف بگیرید و محصولات ارزشمندشان را با تخفیف‌های بسیار زیاد به خانه ببرید.

 

 

 

روش خرید با تخفیف در حراجمعه ۱۴۰۲
در حراجمعه ۲۰۲۳ هرچه سریع‌تر دست‌به‌کار شوید، موفق‌ترید. اگر می‌خواهید از وب‌سایت‌های خارجی خرید کنید، به یک کارت پرداخت ارزی نیاز دارید یا باید کل فرایند خرید از فروشنده خارجی، پرداخت ارزی، تحویل کالا در آدرس خارجی و حمل آن به ایران را برعهده وب‌ سایت‌های واسطه بگذارید. این وب‌سایت‌ها خرید از هر نقطه ایران را به‌راحتی و فقط با چند کلیک ممکن می‌سازند. آمازون، ایبی، بست‌بای، تارگت، علی اکسپرس، گوگل استور، اپل استور و ترندیول ازجمله محبوب‌ترین و معتبرترین سایت‌های خارجی برای خرید بلک فرایدی به‌حساب می‌آیند.

 

 

نحوه خرید از فروشگاه‌های آنلاین داخلی را هم که می‌دانید. از پنجشنبه‌شب، وب‌سایت و صفحه اجتماعی فروشگاه موردنظر را بررسی می‌کنید و به‌محض شروع کمپین حراجمعه وارد عمل می‌شوید. از‌آنجا‌که موجودی محصولات در بلک فرایدی محدود است و به‌سرعت تمام می‌شود، حتما از قبل، فهرستی از محصولات موردنظر تهیه کنید تا با شروع زمان تخفیف، دنبال چیزی نگردید! در جمعه سیاه ۱۴۰۲ هرچه زودتر دست بجنبانید، خرید موفق‌تری خواهید داشت.

 

 

از بلک فرایدی ۱۴۰۲ جا نمانید!
حالا که فرصت خوبی برای خرید پرتخفیف از جمعه سیاه بدون تحمل شلوغی و ترافیک فراهم شده، به‌هیچ‌وجه از دستش ندهید. قرار است آلودگی هوا را دور بزنید، حافظ سلامت خود و خانواده‌تان باشید و هم‌زمان محصولات دلخواهتان را چندین برابر ارزان‌تر بخرید! پیشنهاد می‌کنیم پنج‌شنبه‌شب کارت بانکی‌تان را آماده کنید و یک قرص آرام‌بخش بخورید تا با دیدن تخفیف‌ها هیجان‌زده نشوید!

 

حرف آخر
مردم در همه‌جای دنیا چشم‌به‌راه تخفیف بلک فرایدی هستند و این اصلا عجیب نیست. این تخفیفات به‌قدری هیجان‌انگیزند که در کشورهای خارجی چندین بار درگیری و خشونت خریداران برای خرید کالاهای تخفیف‌خورده بلک فرایدی گزارش شده است! فرقی نمی‌کند قصد خرید دارید یا ندارید؛ تخفیف‌های ۵۰ تا ۷۰درصدی فروشگاه‌های آفلاین و آنلاین همه را وادار به خرید می‌کند.

شما تجربه خرید در بلک فرایدی را دارید؟ برنامه‌تان برای این بلک فرایدی چیست؟ مشتاق شنیدن تجربه‌های ارزشمندتان هستیم

(0/0)
لغو پاسخ