تمام اطلاعات ویزای شنگن

ویزای شینگن

تعدادی از کشورهای اروپایی، عضو اتحادیه شینگن هستند و تحت پیمانی که باهم دارند و با همین نام قوانین و مقررات یکسانی برای فعالیت های مرزی و مسافرتی خود وضع کرده اند. به همین دلیل تمام افرادی که از کشورهای خارج از این اتحادیه قصد سفر به یکی از کشورهای شینگن را داشته باشند، می بایست ویزا دریافت کنند. این بدان معناست که با اخذ ویزای شینگن یا ویزای شنگن می توانید در این کشورها تردد نمایید. ویزای شنگن یکی از انواع مهم و معروف ویزاها به شمار می رود و برای افرادی که تمایل دارند به کشورهای اروپایی سفر کنند بسیار آشناست. نکته جالب توجه این است که برخی کشورها در اتحادیه اروپا هستند ولیکن در اتحادیه شینگن نیستند، برخی دیگر از کشورها در اتحادیه اروپا نیستند ولیکن عضو اتحادیه شینگن هستند. با این وضعیت بهتر است قبل از سفرتان مطمئن شوید که مقصدتان دقیقاً دارای چه موقعیتی است و سپس اقدام به اخذ ویزا نمایید.

انواع ویزای شینگن

ویزای اتحادیه شینگن (ویزای توریستی شینگن): متقاضی و دارنده ویزای اتحادیه شینگن مجوز ورود و گردش در کشورهای عضو را به مدت حداکثر 90 روز در بازه زمانی 180 روزه را دارد.

ویزای اعتباری منطقه محدوده شینگن (ویزای LTV): متقاضی به فرد اجازه می دهد که در کشورهایی که هنگام اخذ ویزا اعلام شده است سفر کند.

ویزای ملی شینگن (NV): این ویزا که به عنوان ویزای نوع D نیز معروف است، برای افرادی صادر می وشد که برای تحصیل، کار، سرمایه گذاری و در کل افرادی که مدت زمان مشخصی و با هدف معینی قصد اقامت در کشورهای اتحادیه شینگن را دارند صادر می شود.

مدارک لازم جهت اخد ویزای شینگن

فرم تکمیل شده درخواست

اصل و کپی پاسپورت با حداقل اعتبار 6 ماه

اصل و کپی پاسپورت های قبلی

2 قطعه عکس تمام رخ زمینه سفید

اصل و ترجمه مدارک شغلی (جواز کسب، روزنامه رسمی، فیش حقوقی و گواهی اشتغال به کار)

اصل و ترجمه اسناد ملکی و در صورت استیجاره، اجاره نامه

اصل و پرینت حساب بانکی شخصی و جاری با گردش مالی 6 ماه گذشته

بلیط پرواز رفت و برگشت

بیمه مسافرتی با داشتن نماینده معتبر در کشور مقصد

واچر هتل

اصل و کپی دعوتنامه در صورت داشتن دعوتنامه

نکته : تمامی مدارک باید ترجمه شده از دارالترجمه و به زبان لاتین باشند.

گالری تصاویر