تورهای داخلی نوروز 1403 سه مرکز مهم گردشگری در جنوب ایران ۳۰ مهر ۱۴۰۲

تور های داخلی نوروز 1403

معنی واژه نوروز:

نوروز برابر با اول فروردین ماه (تقویم شمسی)، جشن آغاز سال و یکی از کهن ترین جشن های به جا مانده از دوران باستان است. خاستگاه نوروز در ایران باستان می باشد و هنوز مردم مناطق مختلف فلات ایران نوروز را جشن می گیرند. امروزه زمان برگزاری نوروز، در آغاز فصل بهار است. نوروز در ایران و افغانستان آغاز سال نو محسوب می شود و در برخی دیگر از کشورها تعطیل رسمی است.

بنا به پیشنهاد جمهوری آذربایجان، مجمع عمومی سازمان ملل در نشت 4 اسفند 1388 (25 فوریه 2010) 21 ماه مارس را به عنوان روز جهانی عید نوروز، با ریشه ایرانی به رسمیت شناخت و آن را در تقویم خود جای داد. در متن به تصویب رسیده در مجمع عمومی سازمان ملل، نوروز، جشنی با ریشه ایرانی که قدمتی بیش از 3 هزار سال دارد و امروزه بیش از 300 میلیون نفر آن را جشن می گیرند توصیف شده است.

پیش از آن در تاریخ 8 مهر 1388 خورشیدی، نوروز توسط سازمان علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد، به عنوان میراث غیر ملموس جهانی، به ثبت جهانی رسیده بود. در 7 فروردین 1389 نخستین دوره جشن جهانی نوروز در تهران برگزار شد و این شهر به عنوان "دبیر خانه نوروز" شناخنه شد.

واژه نوروز 1403

واژه نوروز یک اسم مرکب است که از ترکیب دو واژه فارسی "نو"(تازه-جدید-اکنون) و "روز"(رووز-رز-روژ در فارسی میانه به چم خورشید و آفتاب هم بکار می رفته امروز معادله the day ) به وجود آمده است. امروزه در فارسی این نام در دو معنی به کار می رود:

1) نوروز عام: رئز آغاز اعتدال بهاری (برابری شب و روز) و آغاز سال نو

2) نوروز خاص: روز ششم فروردین با نام "روز خرداد"

ایرانیان باستان از نوروز به عنوان ناوا سردا یعنی سال نو یاد می کردند. مردمانی ایرانی آسیای میانه نیز در زمان سغدیان و خوارزمشاهیان، نوروز را نوسارد و نوسارجی به معنای سال نو می نامیدند.

واژه نوروز در الفبای لاتین

در متن های گوناگون لاتین، بخش نخست واژه نوروز با املای Nov , Now , No , New Naw و بخش دوم آن با املای Rooz , Ruz و Rouz نوشته شده است. در برخی از مواقع این دو بخش پشت سر هم و در برخی با فاصله نوشته می شوند. در تلفظ خراسانی و فارسی میانه آنرا به شکل Newrouz نیروز تلفظ می کردند که بسیار شبیه به نیوروز است و ترجمه آن می شود روز جدید یا همان اولین روز سال نو.

ساعت تحویل عید نوروز 1403 چه زمانی می باشد و نوروز 1403 سال چه حیوانی است؟

تاریخ 1 فروردین 1403 ساعت 06:36:00 تحویل عید نوروز 1403 می باشد که حیوان سال نوروز 1403 ، اژدها میباشد.

مناسب ترین زمان انتخاب تورهای نوروز 1403 چه زمانی می باشند؟

امسال با توجه به شرایط شلوغی سفرهای داخلی پا به پا سفر زودتر از سال های قبل تورهای نوروزی خود را اعلام می کند که تخفیفات متعددی در نظر میگیرد که از 15 دی شروع شد و تا 15 اسفند ادامه دارد. علاوه بر این تخفیف ها آرندتور برای مسافران قدیمی خود در تور نوروز 1403 به ازای هر روز سابقه همسفری روزی 10 هزار تومان تخفیف بیشتر در نظر رفته بود. چون تورهای نوروزی هر ساله خیلی زود پر می شوند بهتر است در نیمه اول برای سفرهای نوروز1403 خود برنامه ریزی کنید و از پا به پا سفر نخفیف بگیرید.

مقصد مشهد در تور نوروز 1403 به چه صورت می باشد؟

مشهد با توجه به اینکه آب و هوایی سرد در این فصل دارد اما مقصد شلوغی محسوب میشود به همین دلیل برای انتخاب تور نوروز 1403 مشهد بهتر است از اوایل اسفندماه تور خود را انتخاب کرده و رزرو کنید برای قیمت مناسب بودن سفرتون می توانید از هتل آپارتمان های قیمت مناسب و یا هتل های 2 یا 3 ستاره که از لحاظ قیمتی مناسب هستند انتخاب کنید برای خرید تور مشهد نورووز 1403 می توانید با شماره 02144035235 تماس بگیرید.

مقصد کیش در نوروز 1403 چگونه است؟

کیش با توجه به اینکه در اوایل فروردین از لحاظ آب و هوایی وبژه ای برخوردار است مقصدی پر تردد محسوب می شود در این مسیر اصولا پروازها نرخ بالا و همینطور هتل ها از قیمت بالایی برخوردار هستند به دلیل بهتر است برای تور نوروز 1403 کیش زودتر اقدام کرده و به تهیه تور دلخواه خود باشید.

آرند در تور نوروز 1403 کیش میزبان همسفرانی هست که می خواهند با قیمت پایین و یا لوکس سفر کنند و مسئول تور کیش در خدمت شما عزیزان است تا بهترین تور نوروز 1403 را براتون تهیه کند.

مقصد شیراز در تور نوروز 1403 چگونه می باشد؟

شیراز در نوروز هر ساله مسافران زیادی را میزبانی می کند. پا به پا سفر در تور شیراز نوروز 1403 این امکان را برای همسفران خود فراهم کرده است تا بتواند هر روزی که به دلخواهشان بود سفرشان را با هر هتلی که دلخواه آنان است تهیه کند و با خدمات گشت و ترانسفر رایگان تور نوروز 1403 شیراز در خدمت همسفران عزیزش باشد برای تهیه تور شیراز نوروزی کافیه با شماره روی سایت تماس بگیرید و بهترین تور خود را با بهترین قیمت تهیه کنید.

مقصد اصفهان در تور نوروز 1403 به چه صورت می باشد؟

اصفهان از لحاظ دیدنی معروف به نصف جهان است برای همین مسافران زیادی را در تور نوروز 1403 میزبانی می کند پا به پا سفر در تورهای نوروزی خود خدمات گشت و ترانسفر رایگان را در نظر میگیرید و با انتخاب هتل و هوایی یا زمینی بودن پکیج های نوروزی براتون خدمات ارائه می دهد. پا به پا سفر در تلاش است در تور نوروز 1403 اصفهان بهترین قیمت و خدمات را به همسفران ارائه دهد. برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 02144035235 تماس گرفته و تورتون را خریداری کنید.

تور نوروز 1403 قشم چگونه است؟

قشم مقصدی است که در این فصل بهترین آب و هوا را دارا می باشد ار این لحاظ مسافران زیادی تصمیم می گیرند. در تور نوروز 1403 به قشک سفر کنند در هنگام ثبت نام می توانید اطلاعات بیشتری از مسئول فروش قشم تهیه کنید و برای خرید تور نوروز 1403 قشم باید زودتر اقدام کنید به دلیل اینکه هر چقدر نزدیک سفر میشیم قیمت ها بالا رفته و شما باید هزینه های زیادتری را متحمل شوید به همین دلیل برای خرید تور نوروز 1403 قشم خود از اوایل اسفند اقدام کنید تا بهترین خدمات و کیفیت را با بهترین قیمت تهیه کنید کافیه با پا به پا سفر تماس بگیرید.

تورهای داخلی نوروز 1403 به کدام مقصدها می باشد؟

تورهای داخلی نوروز 1403 با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام خواهد شد که به مقصد های چابهار، قشم، هرمز، ترکمن صحرا، یزد، طبس، کویر مصر،خوزستان،ایلام و..... می باشد که برای تهیه این تورها می توانید در بالای همین صفحه روی تور مورد نظر کلیک کرده و با خواندن تمام جزئیات سفر می توانید به دو روش یکی آنلاین و یکی کارت به کارت تور مورد نظر را تهیه کرده و قرارداد سفر را دریافت کنید.

تورهای نوروز 1403 به چه صورت قیمت گذاری می شوند؟

تورهای نوروز 1403 اعم از قیمت اتوبوس و محل اقامت و پذیرایی در طول سفر و هزینه لیدر و بیمه مسافرتی سفر و تمام ورودیه ها روی تور لحاظ می شوند.

تفاوت قیمت تور نوروز 1403 شما با بقیه آژانس ها در چیست؟

پا به پا سفر با توجه به اینکه سعی کرده بهترین خدمات و کیفیت رر ارائه بده امکان دارد یک مقداری قیمت بالاتر باشد ولی باز تمام تلاش شده است که نسبت به همکاران قیمت مناسب تری اعلام شود و اختلاف قیمت می تواند در تعداد گشت ها، پرداخت کردن یا نکردن ورودیه ها و وسیله های نقلیه محلی، کیفیت محل اقامت و مخصوصا بیمه ای که می کنند تاثیرگذار است.

پا به پا سفر تلاش کرده سقف بیمه را در نظر گرفته و از لحاظ خدمات بهترین کیفیت را برای تور نوروز 1403ارائه کند و مشتاقانه منتظر میزبان شما عزیزان در تور نوروز 1403 می باشد.

تور نوروز 1403 را میتوان لحظه آخری انتخاب کرد؟

تور های نوروز 1403 اصولا به دلیل استقبال زیاد از سمت مسافران زودتر تکمیل می شوند به همین دلیل بهتر است تورهای نوروزی خودرا به لحظه آخر موکول نکنین و البته متاسفانه مثل سال های قبل برای لحظه آخری تخفیف نمی خورد تا بتوانید با قیمت مناسب تری تور لحظه آخری تهیه کنید برعکس امسال به دلیل محدودیت ها پذیرش ظرفیت کمتر مقصدها، قیمت ها هر چقدر نزدیک تر می شوند بالاتر می روند پس بهتر است تور نوروز 1403 خود را زودتر تهیه کرده و به روزهای پایانی سال موکول نکنید.

فرق بیمه های مسافرتی در تور نوروز 1403 چی می باشد؟

بیمه های مسافرتی انواع مختلفی دارد که از لحاظ هزینه های پزشکی و غرامت فوت فرق می کنند. پا به پا سفر برای سفرهای داخلی نوروز 1403 بیمه مسافرتی از شرکت بیمه ایران تهیه میکند که سقف هزینه های پزشکی تا 10 میلیون را شامل می شود و غرامت فوت 600،000،000 تومان می باشد در ماه های حرام هم غرامت فوت تا 800،000،000 تومان افزایش پیدا می کند امیدواریم هیچ وقت برای هیچ یک از همسفران اتفاقی نیافتد تا نیاز به بیمه مسافرتی شود ولی به هر حال احتیاط شرط عقل است و بهتر است برای تور نوروز 1403 کامل ترین بیمه را انجام داده و به همسفران عزیز ارائه می دهیم.

برای سفر های خارجی نوروز 1403 بیمه تا سقف 50،000 یورو می باشد که هنگام خرید نهاییتون بیمه های مسافرتی هم تحویل شما داده می شود. پا به پا سفر مشتاقانه منتظر عزیزان در تور نوروز 1403 می باشد تا با بهترین خدمات و کیفیت بهترین قیمت را ارائه دهد و رضایت 100 درصدی همسفران خود را به دنبال داشته باشد.

هتل های لوکس و ارزان تور نوروز 1403 را چگونه انتخاب کنیم ؟

برای انتخاب این چندین هتل ها اصولا تورهای نوروز 1403 قیمت متفاوتی خواهند داشت برای همین باید توجه کنید همکارانی که قیمت پایین یا بالا نسبت به ما می دهند از لحاظ امکانات چه خدماتی ارائه می دهند امکان دارد شما یک تور را با قیمت پایین تری نسبت به ما از همکار ما تهیه کنید ولی به دلیل موقعیت نامناسب هتل متحمل هزینه های سرسام آوری شوید پس بهتر است برای انتخاب تور توروز 1403 خود با ما مشاوره بگیرید و امکاناتی که بهتون ارائه میشه را با بقیه همکاران مقایسه کنید و در نهایت تصمیم به خرید تورهای نوروزی 1403 خود بگیرید.

چکونه تور نوروز 1403 خود را تهیه کنیم ؟

آژانس مسافرتی پا به پا سفر با داشتن دو وب سایت پا به پا سفر و پا به پا 24 و با بارگذاری تمام تورهای خود در این دو وبسایت برای شما و همسفران عزیز مسیر خرید تورها را راحت تر کرده است که شما می توانید به دو روش برای تهیه تور نوروز 1403 خود اقدام کنید یکی به صورت آنلاین که با خواندن تمام مطالب گذاشته شده برای همان تور و در نهایت قبول شرایط قوانین و مقررات و منشور پا به پا سفر برای خرید آنلاین خود اقدام کرده و قرارداد به صورت آنلاین دریافت کنید.

سفر های لحظه آخری و ارزان تور نوروز 1403 چه بازه ای می باشد؟

تورهای لحظه آخری و ارزان اصولا ایام غیر پیک محسوب می شود که بعضی وقت ها در نیمه دوم نوروز بر خی از شهرهای پر تردد آف می خورند و شما برای تهیه تور نوروز 1403 لحظه آخری و ارزان میتوانید با ما تماس گرفته و بهترین قیمت هارا دریافت کنید.

به طور قطعی می توان گفت جنوب ایران یکی از پربازدید ترین مکان های گردشگری مردم به شمار می رود. صمیمیت،مهربانی و خونگرمی مردمان آن زبانزد خاص و عام است. به دلیل هوای گرم آن در تابستان فصل بهار و زمستان بهترین زمان برای تماشای هرمز دوست داشتنی محسوب می شود. در این مطلب قرار است با سه مرکز گردشگری جنوب ایران آشنا شویم پس در ادامه این مقاله با ما همراه باشید:

نوروز 1403 جزیره هرمز 

جزیره هرمز یکی از جاذبه های گردشگری جنوب ایران به حساب می آید. این جزیره که در 8 کیلومتری بندرعباس واقع شده است در مجاورت تنگه هرمز قرار گرفته است. همچنین هرمز دارای زیباترین سواحل بکر و خاک های رنگی و منحصر به فرد است که هر شخص را مجذوب بازدید از این جزیره کرده است. برای بازدید تز هرمز اجازه ورود با وسیله نقلیه داده نمی شود و برای بازدید از مکان های دیدنی آن باید سوار بر موتورهای سه چرخ محلیان سوار شوید و همین موضوع باعث شده که این جزیره بکر و دست نخورده باقی بماند. جزیره هرمز به خاک سرخش معروف است و شاید برایتان سوال باشد دلیل سرخی خاک جزیره هرمز چیست؟ دلیل سرخی خاک این جزیره وجود اکسیدهای فلزی و نا خالصی های نمک در خاک آن است. از مکان های گردشگری جنوب ایران در این جزیره متعدد مثل دره رنگین کمان ، قلعه پرتغالی ها، در مجسمه جزیره هرمز، جنگل حرا، جزیره هنگام، غار مراقبه، فرش خاکی در هرمز و غواصی در اطراف هرمز به شمار می آید.

نوروز 1403 جزیره کیش

کیش به علت منطقه آزاد تجاری و جاذبه های گردشگری فراوان و هتل های مختلف جزو مقاصد گردشگری جنوب ایران زیادی شده است و سالانه حدود 12 میلیون ار این جزیره بازدید می کنند. گفته می شود که جزیره را به دلیل داشتن قنات های بسیار کیش می خوانند. این جزیره همانند هر جزیره دیگری دارای آب و هوای ساحلی و شرجی است و بارندگی بسیار کمی دارد. بهترین فصل برای سفر به کیش فصل زمستان است که دیگر از هوای گرم و مرطوب آن خبری نیست و شمارا آزار نمیدهد. این منطقه توریستی دارای جاذبه های گردشگری مانند آب انبار سنتی، کشتی یونانی، شهر زیرزمینی کاریز، شهر تاریخی حریره و.... است. البته در کیش نباید از کارتینگ، پلاژ، پارک دلفین، سافاری، اکواریوم و دیگر جاذبه های تفریحی آن غافل ماند. تفریحات آبی در کیش همیشه طرفداران خودش را دارند از نمونه تفریحات آبی می توان به شاتل، اسکوتر زیر دریایی، فلای بورد، کیبل اسکی، بنانا، پاراسل اشاره کرد.

نوروز 1403 جزیره قشم

این جزیره یکی از بزرگترین جزایر خلیج فارس در استان هرمزگان محسوب می شود و جزو بزرگترین قطب گردشگری جنوب کشور به شمار می آید. نزدیک ترین بندر در ساحل اصلی کشور به جزیره قشم، بندر عباس است. در کنار جزیره قشم سه جزیره دیگر شامل جزیره هنگام، هرمز و لارک هم است. بعضی جزایر کوچک دیگری هم اطراف قشم وجود دارند که فاصله کمی با ساحل جزیره دارند و هنگام وقوع جزر و مد به ساحل جزیره متصل می شوندو همچنین رطوبت در این جزیره به دلیل نزدیکی به خط استوا بسیار بالاست. بهترین زمان سفر به قشم از آذر تا بهمن است. این جزیره دارای جاهای دیدنی مختلفی در موضوعات مختلف مانند جاذبه های طبیعی، تاریخی، مراکز خرید، تفریحات و.... است که گردشگری جنوب ایران را بسیار جذاب کرده است مانند:ساحل لارک، تنگه چاه کوه، غارهای خربس، مقبره بی بی مریم و گورستان تاریخی تم سنتی و همچنین در بندر لافت نیز می توانید از بافت سنتی خانه ها دیدن کنید و به چاه های تلا و قلعه نادری با 250 سال قدمت سر بزنید.

جزایر جنوب ایران؛ نگین های رنگی جنوب ایران

در سفر به جنوب ایران و بازدید از جزایر آن شما با پهنه گسترده ای از زیبایی های بی انتها رو به رو هستید، این جزایر علاوه بر مکان های شگفت انگیز، دارای غذاهای محلی و دریایی خوش طعم دارای مردمان خونگرم و دلسوز است که رفتن به این بخش از کشور زبیایمان ایران خالی از لطف نیست.

 

 

(0/0)
لغو پاسخ