آخرین وضعیت مرز ایران با کشورهای خارجی وضعیت مرزهای ایرانی و خارجی ۳ مهر ۱۴۰۲

آخرین اخبار از وضعیت ز مرزهای ایران با کشورهای خاارجی با توجه به شیوه ویروس کرونا در دنیا را در اینجا بخوانید.

 آخرین اخبار وضعیت از مرزهای یران با کشورهای خارجی با توجه به شیوه ویروس کرونا در دنیا را در این جا بخوانید.لازم به ذکر است که تمامی اخبار به صورت مستمر در حالت بروزرسانی هستند.

آغاز پروازهای لوفتهانزا به ایران

(3آذر99)معاون امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد ایرلاین لوفتهانزا از اواسط ماه دسامبر پروازهایش را به ایران مجددا آغاز خواهد کرد به ذکر است که با این کار تممی ایرلین های اروپایی پروازهای خود را به ایران از سر خواهند گرفت.

تغییر برنامه پرواز های تهران دبی

شماره پرواز روزهای پرواز مسیر پرواز ساعت پرواز
FZ 241 1 شنبه _ 3 شنبه دبی _ تهران 12:40
FZ 242 1 شنبه _ 3 شنبه تهران _ دبی 15:30

 

اطللاعیه هواپیمایی قشم در خصوص پرواز های خارجی

مسافران مسیر ترکیه(تهران-استانبول)در فاصله 96ساعت مانده به پرواز باید تست منفی PCRرا ارایه دهند.لازم به ذکر است کودکان زیر12 سال از انجام تست کووید 19 معاف می باشند.

مسافران مسیر عمان(تهرن-مسقط-شیراز-مسقط)در محدوده 72ساعت مانده به زمان پروازباااید جواب PCR ر اریه دهند.ارایه تست و تکمیل فرم بری مسافران بالای 15 سال و کودک بدون همره الزمی است. مسافرین پس ااز ورود به کشور عمان نیازمند به دریافت دستنبد ردیاب به مبلغ 25ریال عمان می باشد.

مسافران مسیر گرجستان(تهران-تفلیس)در فاصلع 72 ساعت مانده به زمان پرواز می باایست اقدام به اریه جوب تستPCRکنند. اریه ویزای کاری توریستی و...معتبر یا گواهی اقامت و دریافت تایدیه ااز سازمان هواپیمایی کشوری گرجستان توسط ایرلاین قشم ایر اجباری می باشد.

مسافران مسیر امارت(شیرلز-دبی-قشم-دبی)بزرگسالان به جز کودکان زیر12سال در فاصله 96ساعت مانده به پرواز ملزم ارایه جواب تست pcrهستند.ارایه ویزای معتبر کاری و توریستی نیز اجباری است.

مسافران در مسیر عراق(تهران-نجف-تهران-بغداد-مشهد-نجف-مشهد-بغداد)نیز در فاصله72ساعت به پرواز میبایت جواب منفی تستpcrرا اریه دهند.توجه داشته باشید ارایه ویزای معتبرکاری،توریستی و گواهی اقامت نیز اجباری می باشد.

سفربه مسیرهای منتهی به ایران ملزم به ارایه جواب pcr برای افراد بزرگسال است.اگر مسافری موفق به انجام تست کویید 19 نشود میبایست در فرودگاه مقصد آزمایش انجام دهد و تمامی هزینه ها بر عهده او میباشد.

لغومجدد سفر به ترکیه

باتوجه به این که از اول مهر ماه شاهد برقراری مجدد پروازهای ایرانی و خارجی میان ایران و ترکیه بودیم.بااعلام دبیرانجمن شرکت های هواپیمایی از13مهر بار دیگرمرز هوایی ایران و ترکیه بسته خواهد شد و تا اطلاع ثانوی پرواز های ایران به استانبول و آنتالیا کنسل می باشد.

لغو آزمایش کرونا مسیر استانبول

با اعلام شرکت هواپیمایی ماهان در مسیر استانبول احتیاجی به انجام تست کرونا pcr نمی باشد.

توقف پرواز های ایران به عراق تا اربعین

دبیر انجمن شرکت هاای هواپیمایی ضمن تکذیب شایعه انجام پرواز های خاص در ایاام اربعین به عراق گفت:تمامی پرواز هاای هواپیماهای اایرانی به عراق تا اربعین متوقف هستند

اطلاعیه ایران ایر در خصوص سفر به آلمان

پیرو اطلاعیه صادرشده در خصوص آغازپرواز های ایران ایر به فرانکورت آلمان در خصوص شرایط کنونی سفر به کشور آلمان و پروتکل های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از کسترش ویروس کرونا ،مسافران دارای مدارک زیر می توانند به خاک این کشور سفر کند.

پاسپورت اتحادیه اروپا/ایسلند/نروژ/سوییس/انگلستان

اقامت اتحادیه اروپا مشروط به اینکه مسافراان بلیط تایید شده هواپیما یا قطار به صورت ترانزیت در ادامه مسیر به کشور صادر کننده کارت اقامت به همرا داشته باشند

ویزای تایپDآلمان دارای اعتبار

ویزای تیپDاتحادیه اروپا مشروط به ااینکه مسافران بلطی تایید شده هوایی به صورت ترانزیت در ادامه مسیر به کشور صادر کننده ویزا به همراه داشته باشند.

مسافران به صورت ترانزیت

 کلیه مسافران بالای دوسال در پرواز های ورودی به آلمان بااید48 ساعت مانده به پرواز اقدام به انجام تست  pcr کنند و جواب منفی تست را به زبان انگلیسی در اختیارداشته باشند.

نکته:مسافران با ویزای تایپ   تا اطلاع ثانوی مجاز به پرواز و سفر نیستند.

آغاز از سرگیری پرواز های فرانکفورت

 پس از وقفه 7مااهه پرواز های ایران ایر به مقصد فرانکفوریت آلمان از 12 مهرماه آغاز می شود..بر اساس برنامه ریزی انجاام شده در روزهای شنبه و چهرشنبه پروازهای این ایرلاین انجام خواهد گرفت.قرار است 6:20 باامداد پرواز شماره 721 تهران را به مقصد فرودگااه 

فرانکفورت ترک کند.و زمان بازگشت این پرواز در ساعت 12 به وقت محلی انجام خواهد گرفت.

پرواز های تهران آنتایا از سرگرفته میشود

با اعلام شرکت هواپیمایی سان اکسپرس ترکیه از تاریخ11مهر 1399 پرواز های این ایرلاین به صورت مستقیم از فرودگاه امام خمیینی به فرودگاه بین المللی آنتایا انجام خواهد گرفت لازم به ذکر است که برنامه این پرواز های به صورت هفته ای یک مرتبه است.

آغاز تور آنتالیا با پرواز سان اکسپرس

برقراری مجدد پروازهای ایران ایر به استانبول

خبر خوب برای علاقه مندان به تور استانبول این است که بر اساس مذاکرات به عمل آمده میان دو کشور ایران و ترکیه، سرانجام مجوز پرواز ایران ایر (هما) به فرودگاه استانبول صادر شد و این پرواز قرار است در تاریخ 4 مهر 1399 در ساعت 12:10 تهران را به استانبول ترک کند.

برقراری پرواز تهران استانبول

ب : باتوجه به اینکه در تاریخ 26 شهریور ایرلاین ماهان اعلام کرده بود که تا 11 آبان هیچ پروازی برای گردشگران دایر نمی باشد. اما امروز این شرکت هواپیمایی اعلام کرد که در 1مهر اولین پرواز تهران استانبول برای سفر توریستی انجام می شود. به همراه داشتن تست منفی کرونا (PCR) در یکی از 9 آزمایشگاه زیر که مورد تایید وزارت بهداشت هستند از الزامات برای این سفر می باشد.

  • آزمایشگاه ونک (تهران)
  • آزمایشگاه بیمارستان عرفان نیایش (تهران)
  • آزمایشگاه بیمارستان پارس (تهران)
  • آزمایشگاه انستیتوپاستور مخصوص افراد سیاسی
  • آزمایشگاه پاتوبیولوژی آراد  (کرج)
  • آزمایشگاه پزشکی بوعلی (قم)
  • آزمایشگاه آذرمهر  (اصفهان)
  • آزمایشگاه پزشکی نیلو (شیراز)
  • آزمایشگاه مرکزی جهاد دانشگاهی واحد خراسان (مشهد)
(0/0)
لغو پاسخ