راهنمای اطلاعات پروازهای استانبول نوروز 1403 راهنمای پروازهای چارتری استانبول ۲۲ مهر ۱۴۰۲

نوروز 1403 تنها مختص ما ایرانیان و فارسی زبانان نیست. در کشور ترکیه نیز عید نوروز جشن گرفته می شود. نوروز در کشور ترکیه به نام های نوروز سلطانی  (Nevruz sultani) سلطان نوروز (Sultan Nevruz) و نهم ماه مارس (Mart dokuzu) شناخته شده و مردم این منطقه هر ساله فرارسیدن عید نوروز را جشن گرفته، به دید و بازدید یکدیگر می روند و به رقص، آوازخوانی و آتش بازی می پردازند. تور استانبول نوروز  1403 فرصتی مناسب است تا علاوه بر تجربه سفر به استانبول، یا آداب و رسوم مردم ترکیه و جشن های مخصوص عید نوروز در این کشور آشنا شد.

زمان پروازهای تهران استانبول در نوروز 1403

جشنواره نوروزی استانبول

استانبول به عنوان پایتخت گردشگری ترکیه، همه ساله میزبان گردشگران نوروزی بسیاری از کشورمان است. به همین دلیل با آغاز فصل بهار و در ایام نوروز فستیوال ها و جشنواره های نوروزی بسیاری در استانبول برگذار می شود که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

فستیوال کتاب فروشان استانبول

فستیوال بیبلیوپول هر ساله در فصل بهار و در ماه مارس، 40 کتاب فروش از سراسر استانبول در ایستگاه مترو حیدرپاشا دورهم جمع می شوند و در فضایی صمیمی کتاب های خود را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می دهند.

قشم ایر

فستیوال بین المللی رقص

بعد از ایام تعطیلات و از 28 مارچ تا 2 آپریل در استانبول برگذار شده و در این جشن شرکت کنندگانی از سراسر دنیا برای یادگیری رقص به ان شهر سفر خواهند کرد.

نمایشگاه بین المللی کتاب CNR

همه ساله در منطقه یشیل کوی استانبول برگزار شده ئ 350 ناشر از 20 کشور دنیا کتاب های خود را برای فروش به این نمایشگاه می آورند.

فستیوال گل های لاله نوروز 1403

گل لاله برای مردم ترکیه بسیار حائز اهمیت بوده و جزئی از فرهنگ این کشور به حساب می آیدو با فرا رسیدن فصل بهار، فستیوال گل لاله در مشهورترین پارک های استانبول برگزار می شود. در فستیوال لاله های استانبول، میلیارد ها گل لاله از 120 نوع مختلف وجود داشته و بازدید از آن رایگان می باشد. در خلال جشنواره گل های لاله استانبول فعالیت های فرهنگ و هنری بسیاری از جمله مسابقه عکاسی از گل های لاله برگزار و به برندهای این مسابقات جایزه اهدا می شود.

خرید از استانبول در فصل بهار 1403 

سعی کنید روزهای ابتدایی فروردین ماه را برای خرید از فروشگاه های استانبول انتخاب نکنید. زیرا در این فروشگاه هاف اجناس و پوشاک مناسب فصل خودرا عرضه کرده و آن هارا با قیمت های بالایی برای فروش می رسانند. همچنین باید در نطر بگیرید که قیمت اجناس در عید امسال نسبت به سال های گذشته افزایش چشم گیری داشته است. اما اگر خوب بگردید می توانید اجناسی با قیمت پایین پیدا کنید.

اقامت در تور استانبول نوروز 1403

در مورد هتل های محل اقامت این نکته را در نظر داشته باشید که هرچه هتل شما به مرکز شهر نزدیک باشد، هزینه اقامت شما افزایش می یابد و هرچه هتل شما از مرکز شهر دورتر باشد و یا حتی در حومه شهر واقع شده باشد، هزینه کمتری برای اقامت پرداخت می کنید. البته نباید غافل باشید که ممکن است هزینه جا به جایی شما از هتل های اطراف شهر با هزینه اقامت در یک هتل مرکز شهر یکسان باشد؛ اما خوب است بدانید که، هتل های 3 ستاره از نطر هزینه، هتل های 4 ستاره از نظر هزینه و کیفیت و هتل های 5 ستاره از نظر کیفیت برای انتخاب بهترین گزینه ها هستند.

بهترین مدت زمان اقامت در تورهای نوروزی استانبول

به صرفه ترین مدت زمان اقامت در تور نوروزی استانبول، 3 شب می باشد. چرا که با توجه به افزایش قیمت بلیط رفت و برگشت هواپیما، اقامت بیشتر از 3شب به صرفه نیست و اختلاف قیمت آن بسیار زیاد است.

به صرفه ترین محل اقامت در تورهای نوروزی استانبول

در مورد به صرفه ترین محل اقامت، همه چیز به تعداد نفرات شما بستگی دارد. در صورتی که بیشتر از 4 نفر هستید، به صرفه ترین محل اقامت برای شما هتل آپارتمان ها می باشند. اما اگر کمتر از این تعداد هستید، همان اقامت در هتل برای شما به صرفه خواهد بود.

پرواز های مستقیم ایران ایر به استانبول نوروز 1403

هواپیمایی ایران ایر در هفته، هفت پرواز به مقصد فرودگاه جدید استانبول ترکیه دارد. این پروازها در روزها و ساعت های گوناگون انجام می شود.همچنین به صورت بالعکس در مسیر برگشت از فرودگاه جدید استانبول به فرودگاه بین المللی امام خمینی، هفت بار در هفته پرواز دارد.

فرودگاه جدید و مدرن استانبول که جایگزین فرودگاه آتاتورک شده است.

پرواز مستقیم هواپیمایی زاگرس به استانبول نوروز 1403

هواپیمایی زاگرس در هفته دو پرواز از فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران به استانبول دارد در مسیر برگشت نیز به همین ترتیب در هفته دو پرواز از فرودگاه جدید استانبول به تهران دارد.

پرواز مستقیم هواپیمایی آسمان به استانبول نوروز 1403

پرواز های هواپیمایی آسمان در شرایط عادی به صورت روزانه از فرودگاه امام خمینی تهران به فرودگاه جدید استانبول پرواز می کند. همچنین در مسیر برگشت نیز روانه از استانبول به ترکیه پرواز دارد.

پرواز مستقیم ترکیش ایرلاین به استانبول نوروز 1403

ترکیش ایرلاین در شرایط عادی و روزانه پنج بار برای رفت و پنج بار برای برگشت در مسیر تهران استانبول و بین فرودگاه بین المللی امام خمینی و فرودگاه جدید استانبول پرواز دارد.

پرواز مستقیم قشم ایر به استانبول نوروز 1403

هواپیمایی قشم ایر نیز در نوروز 1403 در بعضی روزهای خاص از فرودگاه بین المللی امام خمینی به فرودگاه جدید استانبول پرواز خواهد داشت. در این پروازها مسافرین باید جواب تست منفی کرونا خود را نیز به همراه داشته باشند و همچنین مدت زمان زیادی از آزمایش نباید گذشته باشد.

قیمت تور استانبول نوروز 1403

با توجه به افزایش قیمت پرواز های رفت و برگشت و هزینه اقامت در هتل های استانبول، اختلاف قیمت تو نوروزی استانبول با تور استانبول در دیگر ایام سال، در مواردی به دو برابر هم خواهد رسید!

تور ارزان استانبول در نوروز؟

ارزان ترین تور استانبول در نوروز 1403 هم به مراتب گران تر از تورهای نسبتا خوب این مقصد در پاییز و زمستان است. پس اگر به دنبال رزرو تور ارزان استانبول هستید، بهتر است زمان دیگری را برای سفر به این شهر انتخاب کنید. زیرا تورهای ارزان استانبول در نوروز کیفیت چندانی مناسبی ندارند.

رویای لحظه آخری شدن تور استانبول در نوروز !

به دنبال تور لحظه آخری استانبول برای سفر به این شهر در نوروز هستید؟ بهتر است خیلی خوشبین نباشید، احتمال لحظه آخری شدن تور استانبول در نوروز تقریبا صفر است. اگر واقعا قصد دارید تا عید 1403 را در ترکیه باشید، بهتر است هرچه زودتر (قبل از اسفند ماه) تور خود را رزرو کنید.

تور زمینی استانبول استانبول؛ گروهی و ارزان

شاید بهترین راه برای کاهش هزینه های سفر در نوروز ؛ رزرو تور زمینی استانبول باشد. این تور به صورت گروهی و فقط در تعطیلات نوروز برگزار می شود. برای رزرو این تور نیز باید عجله کنید.

نحوه تعیین قیمت تورهای استانبول نوروز 1403

هزینه قیمت تور استانبول نوروزی به 2 پارامتر بلیط رفت و برگشت هواپیما و هتل محل اقامت بستگی دارد. از شهرهای ایرانی به سمت استانبول ایرلاین های ماهان، تابان، ایران ایر، ایران ایرتور، قشم ایر، اطلس جت، پگاسوس، ترکیش و غیره پرواز دارند.هزینه پرواز با ایرلاین های داخلی به صرفه تر از پرواز با ایرلاین های خارجی است. البته که پرواز غیر مستقیم به سمت استانبول نیز داریم که سفر با این پرواز ها زیاد منطقی نیست! برای اقامت ارزان می توانید هتل بیرول را انتخاب کنید و هتل چراغان از بهترین هتل های استانبول می باشد.

دلیل اختلاف قیمت تورهای استانبول نوروز 1403

مهم ترین دلیل اختلاف قیمت تور های مشابه استانبول در نوروز، سود آژانس های مسافرتی و کارگزاران تور استانبول می باشد. دلیل دیگر این اختلاف قیمت ها، خدماتی است که در تور به شما ارائه می شود. به طور مثالدر یک تور نوروزی استانبول خدمات بلیط رفت و برگشت، اقامت در هتل 4 ستاره به همراه صبحانه، ترانسفر شهری و رفت و برگشت فرودگاهی، پرداخت عوارض خروج از کشور و گشت های شهری به شما ارائه می شود که به تبع هزینه تور دوم از هزینه تور اول بیشتر می باشد!

نوروز 1403 را میهمان پا به پا سفر باشید

(0/0)
لغو پاسخ