تورهای نوروزی 1403 بهترین کشورها
بهترین شهرها برای جشن سال نو 1403 ۲ فروردین ۱۴۰۲

تورهای نوروز 1403 پا به پا سفر 

نوروز برای همه ی ما تداعی کننده دید و بازدید های دوستانه و خانوادگی و سفرهای جذاب و ماجراجویانه به مناطق مختلف است. سفر در نوروز برای اکثر مردم مثل یک سنت دیرینه است که حتما باید اجرا شود. البته منطقی هم هست. آغاز بهار و شکوفایی طبیعت و آب و هوای خوش و مطبوع بهاری در کنار تعطیلی دو هفته ای مدارس و ادارات یک فرصت ویژه برای استراحت و تجدید قوای جسم و جان است . این روزها اکثر شما حتما کلیپ های مختلف روانشناسی را در شبکه های اجتماعی مشاهده کرده اید . همه ی متخصصان بر این باور هستند که تغییر محیط سپری کردن اوقاتی در طبیعت و سفر رفتن از بهترین راهکارهای درمان خستگی های روحی می باشند. حتی عده ای از پزشکان نیز سفر کردن را برای افزایش ایمنی بدن توصیه می کنند. سفر به یک محیط جدید و دور شدن از استرس های کار و مشغله های زندگی روح و فکر شما را پالایش می کند و همراه با آغاز بهار جسم و روح شما نیز جانی تازه می گیرند.در ایام نوروز بعضی ها ترجیح می دهند به یک شهر توریستی و پر جاذبه داخلی یا خارجی سفر کنند. بعضی دیگر نیز دوست دارند تا در مسیر باشند و شکوفایی طبیعت را در شهر های مختلف تماشا کنند. اغراق نیست اگر بگوییم که مقصد سفر و حتی روش سفر اهمیت چندانی ندارند. مهم این است که شما خوشحال و راضی باشید و سال جدید را با لحظه های تاب و به یادماندنی آغاز کنید. پا به پا سفر نیز برای شادی و رضایت شما برنامه های جذابی را تدارک دیده است. چه سفری لوکس و تجملاتی را ترجیح بدهید و چه بخواهید سفری با کیفیت اما اقتصادی داشته باشید پا به پا سفر بهترین گزینه هارا برایتان آماده کرده است. فقط کافی است از آغاز بهمن ماه سایت مارا در بخش تورهای نوروز 1403 دنبال کنید. با انتخاب مقصد مورد نظرتان میتوانید انواع پکیج هارا متناسب با بودجه و سلیقه های مختلف مشاهده کنید.

قیمت تور نوروز 1403 پا به پا سفر

همانطور که خودتان بهتر میدانید سفرهای نوروزی بسیار محبوب و پر تقاضا هستند. از این رو تورهای نوروزی افزایش قیمت قابل توجهی نسبت به سایر اوقات در طول سال دارند. چرا که قیمت بلیط ایرلاین ها و اتوبوس ها افزایش پیدا می کنند. هتل ها و اقامتگاه های نیز هزینه خدمات خودرا افزایش می دهند. با این حال فارغ از این بازه زمانی خاص قیمت تور نوروزی شما وابسته به مقصد سفرتان است. خب مسلما تورهای خارجی قیمت بالاتری نسبت به تورهای داخلی دارند. به علاوه هزینه های جانبی این سفر ها مثل اخذ ویزا، پرداخت عوارض خروج از کشور،تهیه مواد غذایی و تفریحات با ارز خارجی نیز جزو موارد ناگزیری هستند که مجموع هزینه ها را افزایش می دهند. به علاوه، نوع ایرلاین یا نوع قطار، نوع هتل و طول مدت اقامت فاکتورهای ثابتی هستند که بر قیمت تور نوروز در سال 1403 تاثیر مستقیم دارند. ایرلاین های خارجی مثل پگاسوس ، قطر ایرویز یا فلای دبی و ..... طبیعتا گرانتر از ایرلاینهای داخلی هستند. در بین ایرلاین های داخلی نیز ، ماهان و ایران ایر به دلیل خدمات بهتر و ناوگان پیشرفته تر قیمت بالاتری دارند. حتی در قیمت قطارهای داخلی نیز تفاوت قابل توجهی وجود دارد. قطارهای فدک و زندگی به دلیل خدمات مدرنی که ارائه کرده و کوپه های لوکس خود قیمت بالاتری نسبت به سایر قطارهای معمولی دارند.

نوع هتل هم که اصل مطلب است ! هرچه هتل درجه بالاتری داشته باشد، خدمات بهتری ارائه کرده و لوکستر باشد و به مناطق مهم شهر نزدیکتر باشد، هزینه اقامت در آنجا بالاتر است .

به طور کلی تمام عواملی که در بالا ذکر کردیم بر قیمت تور نوروزی موثر هستند. حتی زمان تهیه بلیط نیز می تواند بر قیمت تور موثر باشد. پیشنهاد میکنیم در ابتدا مقصد خودرا مشخص کنید و سپس با مراجعه به سایت پا به پا سفر و یا تماس با کارشناسان ما از جزئیات هزینه های سفر به مقصد مورد نظر مطلع شوید.

تور نوروز ارزان و لحظه آخری پا به پا سفر 

معمولا در بازه های زمانی کم گردشگر بعضی از پرواز ها تکمیل ظرفیت نمی شوند و یا به دلایلی هتلها و اقامتگاهها تخفیفات ویژه ای را بر روی خدمات خود ارائه می دهند. در نتیجه آژانس های گردشگری تورهایی را تحت عنوان تور ارزان و لحظه آخری برگذار میکنند.به طور قانونی تورهای لحظه آخری از نظر کیفیت تفاوتی با تورهای سیستمی ندارند و فقط برای جلوگیری از ضرر و زیان با قیمت کمتری به فروش میرسند. زمان ارائه تور ارزان و لحظه آخری با توجه به مقصد مورد نظر شما متفاوت است. به طور کلی تورهای داخلی در مواقعی مانند پس از پایان تعطیلات نوروز، آغاز پاییز و شروع به کار مدارس و ایام امتحانات دانش آموزان مثل خرداد و دی ماه به صورت لحظه آخری یا ارزان ارائه می شوند. احتمال عرضه این تورها در ایام پرگردشگری مثل تعطیلات نوروز و تابستان بسیار کم و نزدیک به صفر است. البته این نکته نیز موارد استثنا دارد. برای مثال مناطق جنوبی ایران مثل جزیره کیش و قشم در تابستان بسیار گرم و شرجی هستند و تورهای تابستانه این جزایر با قیمتی بسیار ارزان عرضه میشوند. اما در فصل زمستان قیمت تور کیش و قشم به حداکثر مقدار میرسد. در تورهای خارجی نیز آب و هوای مقصد در زمان ارائه برگزاری تور ارزان بسیار تاثیرگذار است. برای مثال فصول بارش های موسمی در کشورهای جنوب شرقی آسیا باعث کاهش قابل توجه قیمت پروازها و اقامتگاههای این مناطق میشوند. باید داشته باشید که مقصد خارجی مورد نظر شما در ایام نوروز 1403 چه نوع آب و هوایی دارد و وضعیت گردشگری بین المللی آن چگونه است. البته نگران نباشید. ما در سایت پا به پا سفر تمام مقاصد نوروزی محبوب شما را بررسی کرده و توضیح داده ایم تا درباره جزئیات سفر نوروزی خود اطلاعات کامل و کافی داشته و بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.

بهترین زمان خرید تورهای نوروز 1403

هرچه به آغاز سال نو نزدیک تر میشویم، قیمت بلیط پروازها، قطارها و هتلها افزایش پیدا میکند. بنابراین هرچه زودتر برای خرید تور نوروزی اقدام کنید، این امکان را دارید تا قیمت مناسبتری را پرداخت کنید. ما در پا به پا سفر این فرصت ویژه را برای شما فراهم کرده ایم تا نوروز 1403 را پیش خرید کنید. در این صورت میتوانید با پرداخت مبلغی معقول و مناسب، یک سفر نوروزی با کیفیت و ارزان زا تجربه را تجربه کنید. اما اگر این امکان برای شما وجود ندارد یاید مقصد خود را قبل از سفر بررسی کنید. اگر قصد سفر به خارج از کشور دارید و مقصد مورد نیاز به اخذ ویزا دارد باید زمانی را برای این پروسه در نظر بگیرید. برای مثال در تور نوروزی اروپا میبایست بین دو و نیم تا سه ماه قبل تاریخ سفر برای رزرو تور اقدام کنید. چرا که پروسه اخذ ویزای شینگن حدود 50 روزکاری زمان می برد. کشورهای دیگری نیز که نیاز به اخذ ویزا، مراجعه به سفارت و انگشت نگاری دارند، با توجه به شرایط حداقل 10 روز کاری زمان میبرند. برای سفر نوروزی به مقاصد پرطرفدار خارجی مثل تور ترکیه که نیاز به اخذ ویزا ندارد نیز باید یک و نیم ماه قبل سفر اقدام کنید. سفرهای داخلی مثل تور مشهد در نوروز معمولا قبل از شروع اسفند ماه، فروش بلیط ندارند. برای این نوع از تورها نیز بهتر است روزهای اول اسفند اقدام کنید.

سال نوی میلادی در سراسر دنیا آغاز شده است. جشن ها، آتش بازی ها و نورافشانی های شب سال نوی میلادی برای بسیاری از مردم جهان از ارزش و لذت خاصی برخوردارند. میلیون ها نفر گرد هم می آیند تا شانه به شانه یکدیگر شاهد نور و رنگ در میادین و مکان های اصلی شهر خود باشند. پا به پا 24 برای شما میگوید که بزرگترین و زیباترین نورافشانی های جشن سال نو میلادی در سراسر جهان در کدام شهرهای جهان برگزار می شوند.

نیویورک

شب سال نوی میلادی در میدان نیویورک تایمز برای حدود یک میلیارد نفر در سراسر جهان که در تلوزیون شاهد این جشن ها هستند، آرزوی حضور در این جشن ها را به همراه دارد. یک میلیون نفر در این میدان که خیابان هفتم و برودوی (broadway) به یکدیگر ملحق می شوند، جمع می شوند و منتظر می مانند تا یک توپ ال ای دی از ساختمان نیویورک تایمز به پایین سقوط کند. این رسم آمریکایی بیشتر از 100 سال قدمت دارد.

ریودوژانیرو 

جشن سال نوی اهالی ریودوژانیرو که به آن رویلون (Reveillan) گفته میشود، یکی از بزرگترین جشن های جهان و بهترین شهر برای گذراندن جشن سال نوی میلادی است. میلیون ها نفر از مردم شهر و گردشگران خارجی که مانند کشیش های سنتی لباس سپید بر تن دارند، نیمه شب در سواحل شهر جمع می شوند و برای خدای دریا و به سوی امواج گل پرتاب می کنند. در واقع مردم شهر رسوم سنتی خودرا با جشن های سال نوی میلادی در آمیخته اند. بعد از جشن هم کافه ها و رستوران های شهر پر از رقص و موسیقی می شوند.

لندن

میلیون ها لندنی مشتاق در اسکله رود تیمز جمع می شوند و به انتظار تماشای نمایش نور و رنگ می مانند. در نیمه شب برج اطراف ساعت بیگ بن با انفجار وسایل آتش بازی که برای 12 ضربه ساعت زمان بندی شده اند، روشن میشود. سپس همه چشم ها به سوی چرخ و فلک لندن می چرخند که آتش بازی چرخان و نمایش نوری را به همراه پخش موسیقی راک به شهر هدیه می دهد.

پاریس

شهر نور در شب سال نو به شهر آتش بازی تبدیل می شود. صدها هزار نفر در خیابان شانزلیزه جمع می شوند تا به برج ایفل غرق در نور است، چشم بدوزد. در نیمه شب تمام ستون های آهنی برج غرق در آتش بازی شده و برخی هم در کلیسای سکره کر و تروکادرو جمع می شوند.

مادرید

مادریدی ها سال نوی میلادی را با خوردن 12 حبه انگور جشن می گیرند که هر کدام نشانه یک ضربه ساعت در نیمه شب است. به موقع خوردن این حبه های انگور، نشانی از خوش شانسی در سال جدید تلقی می شود. هزاران نفر نیز در جلوی ساعت در میدان پورتا دل پلازا جمع میشوند تا به تماشای آتش بازی بپردازند.

بیروت

هر سال نوی میلادی نوید صلح را به پایتخت کشوری می آورد که جنگ آن را دو پاره کرده است. هزاران نفر برای تماشای نورافشانی در برج ساعت در میدان نجمه، قلب بیروت جمع می شوند. در نیمه شب آتش بازی ها به ستون های کلیسا و مناره های مساجد نور و روشنایی خاصی می بخشند.

توکیو

در شب سال نوی میلادی در توکیو خیابان ها و رستوران ها پر می شوند از مردمی که نودل گندم میخورند تا سلامتی و شادی شان در سال نو تضمین شده باشد. معابد این شهر به نشانه شمارش تا لحظه تحویل سال، زنگ ها به صدا در می آورند. بهتر است تا روز دوم ژانویه در شهر بمانید. در این روزها امپراطور، محوطه کاخ سلطنتی را به روی عموم باز می کند.

جزیره کریسمس، اقیانوس آرام جنوبی

جزیره کریسمس یا کیریباتی به زبان محلی آنجا که به گواهی برخی منابع محل ناپدید شدن آملیا ارهارت نیز می باشد. یکی از نخستین مناطق مسکونی جهان است که جشن های سال نو را جشن گرفته می شود. این منطقه که تنها  هراز جمعیت دارد، در جشن های سال نو به یک پناهگاه حیات وحش حفاظت شده تبدیل می شود.

حال که با بهترین شهرهای جهان برای سفر در جشن سال نو میلادی و تماشای خیره کننده آتش بازی آشنا شدید. برای خرید بلیط هواپیما خارجی و تور مسافرتی به مقصد تمامی کشورهای گفته شده می توانید از وب سایت پا به پا 24 استفاده کنید.

 

(0/0)
لغو پاسخ