آیا مرز زمینی ایران و ترکیه باز شده است؟
آیا مرز زمینی ایران و ترکیه باز شده است؟ ۳ مهر ۱۴۰۲

آخرین اخبار باز شدن مرز زمینی ایران و ترکیه یکی از بهترین خبرهای است که این روزها در حوزه گردشگری به گوش میرسد .در ادامه زمان و تاریخ بازگشایی مرز زمینی ایران و ترکیه را بررسی میکنیم.

همه چیز درباره باز شدن مرز زمینی ایران و ترکیه

یکی از بهترین خبرهایی که این روزها در حوزه گردشگری به گوش میرسد،خبرزمان باز شدن مرز زمان باز شدن مرز زمینی ایران و ترکیه است.اگرشما هم از این خبر خوشحال شده و می خواهید بدانید که کدام مرز زمینی ایران و ترکیه باز شده است و شرایط سفر زمینی به ترکیه در دوران کرونا چیست،ای مطلب را لز دست ندهید.

درباره باز شدن مرز زمینی ایران و ترکیه 

همان طور که میدانید در اوایل شیوع ویروس کرونا سفر به ترکیه با ممنوعیت جدی رو به رو شد.بعداز گذشت چند ماه امکاان سفرهوایی به ترکیه با شروط خاص و رعایت پروتکل های بهدااشتی ممکن شد و در نهایت در روز جمعه26 شهریور1400 باا باز شدن مرز زمینی ایران و ترکیه امکان سفر زمینی به ترکیه نیز فراهم شده است.البته همان طور که سفر هوایی به ترکیه در دوران کروناا مقررات خاص دارد،برای سفرزمینی به ترکیه نیز در دوراان کرونا پروتکل های خاص تبیین شده است که درادامه آنها را باهم برررسی می کنیم.

باز شدن مرز رازی برای سفر زمینی به وان

در حال حاظراز بین مرزهای ایران و ترکیه،مرز رازی باز شده است و گردشگرانی که تمایل داشته باشند،می تواانید با سفربه شهر مرزی خوی و مراجعه به مرز رازی از مرز ایران رد شوند و وارد کشور ترکیه شوند.بیشتر کسانی که از مرز رازی به صورت زمینی عبور می کنند،قصد سفر به شهر مرزی وان در ترکیه را دارند. اما ااگر کسی دوست داشته باشد،می تواند سفر زمینیش را از شهر وان ادامه دهد و به هر کدام از شهرهای دیگر ترکیه که مد نظر دارد.

مدارک لازم برای سفر زمینی به ترکیه در دوران کرونا

احتمالابرای شما هم سوال پیش آمده باشد که حالا که مرز زمینی ایران و ترکیه بااز شده است ،چه قوانینی برای سفر زمینی به ترکیه در دوران کرونا لحاظ شده است و شما به چه مدارکی برای سفر زمینی رازی به ترکیه در دوران کرونا نیاز دارید.خوب است این را بدانیدکه در حال حاظر حتی کسانی که واکسینه نشده اند نیز می توانن از طریق مرز زمینی رازی وارد ترکیه شوند.البته این به شرطی است که تست پی سی آرکرونا را داده باشند و جواب منفی تست خودشان ر همراه داشته باشند. با این حساب می توان گفت که شرایط سفر زمینی به ترکیه در دورن ترکیه شبیه به شرایط سفر هوایی به ترکیه است و شما با همان تستی که می توانید از طریق هوایی به ترکیه سفر کنید،می توانید از طریق زمینی نیز راهی ترکیه شوید.

 

شرایط سفر زمینی به ترکیه در دوران کرونا

در انتها باید مورد دیگر را درباره سفر به ترکیه در دوران کرونا بدانید که هم شامل سفر هوایی و هم شامل سفر زمینی به این کشور می شوند . نکته مهمی که باید از ؟آن مطلع باشید،این است که هر کسی که بخواهد از امکانات رفاهی واماکن عمومی ترکیه استفاده کند،نیاز به یک کد ویژه به نام کدحس دارد. از آنجایی که مسلما شما هم درترکیهنیاز به این پیدا می کنید که وارد یک مرکز خرید یا هر مکان عمومی دیگر شوید و یا از وسایل حمل و نقل عمومی ترکیه استفاده کنید،حتما باید نسبت به دریافت کد حس اقدام کنید.ضمن اینکه شماا برای سفرهاای بین شهری در ترکیه به این کد نیاز درید ودر نتیجه اگر شما بخواهید به صورت زمینی در بین شهرهای ترکیه تردد کنید،حتماا باید این کد مخصوص را داشته باشید. لازم به ذکراست که این کد برای هر شخص با دیگری متفاوت است و قانون استفاده از آن برای کنترل شیوع ویروس کرونا در ترکیه تعیین شده است.برای این که کد حس را بتونید برای سفر زمینی به ترکیه بگیرید،باید یاا اپلیکیشن hayat eve sigarرا نصب کنید و یا از طریق یک شماره همراه ترکیه ای یک پیام به شماره تلفن2023حاوی متن (...... ...... ......HES IR)بفرستید.نکته مهم اینکه شما بایدز سمت چپ در قسمت جای خالی اول شماره پاسپورتتان را قرار دهید.در قسمت جی خالی دوم باید سال تولدتان را به میلادی بنویسید و در قسمت جای خالی سوم باید مطابق با پاسپورتتان نام خانوادگی خود را به انگلیسی وارد کنید.

برای رزرو ارزان ترکیه می توانید با همکارن ماا در آژانس هواپیمایی پرواز خارجی پا به پا سفر تماس بگیرید.

 

 

(0/0)
لغو پاسخ