بیمه مسافرتی

تاکنون تصور کرده‌اید که اگر در سفرهای خارجی مدارک خود را گم کنید، بیمار شوید یا حتی از پرواز جا بمانید چه باید کرد؟ بی‌تردید اگر قبل از سفر چاره‌ای برای آن نیندیشیده باشید؛ خسارت‌ها و ضررهای مالی زیادی را متقبل خواهید شد. همچنین از آنجایی که هیچ مسافری نمی‌خواهد زیان‌های مالی گزاف پرداخت کند و سفر را برای خود و همسفرانش تلخ نماید، حتما برای خرید بیمه مسافرتی اقدام کرده باشد. حال ممکن است بپرسید بیمه مسافرتی چیست؟ قیمت آن چقدر است و چگونه می‌توان آن را تهیه کرد؟ برای یافتن پاسخ این سوال‌ها ( پا به پا24 ) را در ادامه مطلب همراهی کنید.


 

بیمه مسافرتی چیست؟

بیمه مسافرتی از خطرهای احتمالی و غیرمنتظره در سفر از شما محافظت می‌کند و تا حد مشخصی، ضرر و زیان‌های مالی را پرداخت می‌نماید. بیمه نامه مسافرتی در انواع، پوشش‌ها و خدمات مختلف ارائه می‌شود که هرکدام هزینه‌ها و شرایط جداگانه‌ای دارند. به عنوان مثال برخی از بیمه‌ها برای سفرهای کوتاه مدت مناسب هستند و برخی دیگر برای کشورهای اروپایی و مناطق عضو شینگن پیشنهاد می‌شوند. در ادامه با تمامی انواع بیمه مسافرتی آشنا می‌شویم.

 

انواع بیمه نامه مسافرتی

انواع بیمه مسافرتی شامل بیمه‌های خارج از کشور و بیمه‌های داخلی می‌شوند که در زیر مشاهده می‌کنید.
 

بیمه مسافرتی داخلی

بیمه مسافرتی داخلی همان بیمه مسافرتی حوادث انفرادی است که برای مسافران ایرانی یا توریست‌هایی که قصد سفر به ایران را دارند صادر می‌شود. پوشش بیمه مسافرتی داخلی شامل غرامت فوت، نقص عضو، از کار افتادگی، هزینه‌های پزشکی و بستری ناشی از حاثه و غیره می‌شود. شما می‌توانید علاوه بر دریافت بیمه انفرادی، به صورت گروهی نیز از خرید آنلاین بیمه مسافرتی داخلی پا به پا 24 کمک بگیرید.
 

بیمه مسافرتی خارجی

بیمه مسافرتی خارج از کشور برای سفر به مقاصد خارج از ایران صادر می‌شود که شامل دو منطقه اصلی کشورهای عضو شینگن و غیر شینگن است. دسته‌بندی جزئی‌تر مناطق تحت پوشش بیمه مسافرتی را در زیر مشاهده می‌کنید:
 

 1. برای تمامی کشورهای دنیا
 2. برای تمامی کشورهای دنیا به جز آمریکا و کانادا
 3. برای کشورهای عضو شینگن و کشورهای اتحادیه اروپا
 4. مناطق حوزه خلیج فارس
 5. قاره آفریقا و کشورهای خاورمیانه
 6. کشور ترکیه
 7. کشور عربستان سعودی
 8. کشورهای سوریه و عراق


 

بیمه مسافرتی شینگن

همانطور که گفتیم صدور بیمه مسافرتی خارج از کشور برای دو منطقه اصلی شینگن و غیر شینگن انجام می‌گیرد. بیمه مسافرتی شینگن برای سفر به مناطق عضو شینگن ارائه می‌شود که 26 کشور اروپایی هستند. برای اطلاعات بیشتر و نحوه خرید بیمه های مسافرتی شینگن حتما صفحه‌ی «بیمه مسافرتی شینگن» از( پا به پا 24 ) مطالعه کنید.
 

بیمه مسافرتی با پوشش کرونا

بیمه مسافرتی با پوشش بیماری کرونا را می‌توان در لیست بهترین بیمه مسافرتی دانست؛ زیرا این بیمه پوشش‌ها و خدمات زیادی را برای مسافران ارائه می‌دهد که در روزهای همه‌گیری کرونا بسیار حائز اهمیت است. از مهمترین مزایای بیمه مسافرتی با پوشش بیماری کرونا می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:
 

 • هزینه‌های پزشکی ناشی از بیماری کووید 19 (کرونا ویروس) در مقصد
 • هزینه بستری شدن در بیمارستان و معالجات پزشکی
 • انتقال بیمه شده به مرکز درمانی یا بازگرداندن آن به ایران در صورت نیاز
 • بازگرداندن جسد بیمه شده متوفی به ایران
 • ارائه خدمات به بیمه شده در صورت سرقت یا گم کردن مدارک
 • ارسال داروهای ضروری با تایید پزشکی به کشوری که بیمه شده درآن بستری است.توجه نمایید برای اطلاع دقیق‌تر از این خدمات توصیه می‌کنیم کشور مقصد و سایر اطلاعات سفر خود را در کادر جستجوی بالای صفحه وارد کنید و بر گزینه جستجو کلیک نمایید. با این روش لیست قیمت بیمه مسافرتی همراه با پوشش‌های آن، در مسیر و شرایط انتخابی شما نمایش داده خواهد شد. پس از انتخاب طرح موردنظر می‌توانید خرید خود را در کمترین زمان به صورت کاملا آنلاین از( پا به پا  24 ) انجام دهید.
 

بیمه مسافرتی دانشجویی

اگر دانشجو هستید و قصد دارید به کشورهای خارجی برای ادامه تحصیل بروید؛ خرید بیمه مسافرتی دانشجویی را فراموش نکنید. این بیمه یکی دیگر از انواع بیمه مسافرتی است که برای مقاصد خارجی صادر می‌شود. اعتبار بیمه سفر دانشجویی نیز از 90 روز تا یک ساله قابل تهیه است و خدمات قابل توجهی را مانند خسارت هزینه‌های پزشکی، مفقود شدن مدارک، هزینه‌های ناشی از تاخیر در پرواز و... پوشش می‌دهد.
 

شرایط بیمه های مسافرتی

شرایط و خرید بیمه مسافرتی برای هر فرد می‌تواند متفاوت باشد؛ زیرا هر کدام از بیمه‌ها برخی خدمات و امکانات را ارائه می‌دهند و از لحاظ پوشش خسارت با یکدیگر متفاوت هستند. بنابراین توصیه می‌کنیم قبل از سفر قیمت بیمه مسافرتی و سقف پوشش هزینه‌های آن را بررسی کنید و سپس اقدام به خرید نمایید. همچنین به خاطر داشته باشید تهیه بیمه سفر برای رفتن به کشورهای خارجی بسیار توصیه می‌شود و برای سفر به کشورهای عضو شینگن وجود آن اجباری است. در خصوص بهترین بیمه مسافرتی نیز باید بگوییم در ایران شرکت بیمه سامان از معتبرترین شرکت‌ها در ارائه خدمات بیمه است که پوشش‌های گوناگونی را برای اقصی نقاط دنیا ارائه می‌دهد.
 

برای خرید بهترین بیمه مسافرتی، بیمه مسافرتی سامان، شینگن و بیمه مسافرتی ارزان از کادر جستجوی بالای همین صفحه کمک بگیرید و خرید خود را به صورت کاملا آنلاین از( پا به پا 24 )به انجام برسانید.

 

پوشش های بیمه مسافرتی

از آنجایی که بیمه های مسافرتی در پوشش‌ها و طرح‌های گوناگون صادر می‌شوند؛ ممکن است خدمات تمامی آن‌ها با یکدیگر یکسان نباشد. بنابراین ما در این مطلب به خدماتی اشاره خواهیم کرد که در اکثر بیمه نامه های مسافرتی عرضه می‌شود.

 

1. تاخیر در ورود بار همراه بیمه شده: درصورتی که بار همراه بيمه شده ثبت شده باشد، هزینه ملزومات اضطراری شامل البسه و لوازم بهداشتی ضروری تا زمان بازگرداندن بار به دلیل تخیر در ورود بار همراه وی را مشروط به آن که شرکت هواپیمایی مربوطه عضو یاتا باشد، پس از گذشت حداقل 6 ساعت تاخیر، حداکثر تا سقف مندرج در بیمه نامه پرداخت می‌گردد . در کلیه موارد، اسناد موید وقوع تاخیر که به تایید شرکت هواپیمایی رسیده باشد و نيز اصل صورتحساب‌هاي خريد باید منضم به درخواست خسارت بیمه شده باشد.

 

2. گم شدن بار تحویلی به هواپیما: در صورت فقدان بار توسط شرکت هواپیمایی حامل، مابه التفاوت خسارت پرداخت شده توسط حامل و خسارت واقعی مطابق مستندات تا سقف مندرج در بیمه نامه مسافرتی برای مجموعه بار و لوازم تحویل شده به هواپیما، پرداخت می‌گردد.

 1.  پرداخت هزینه بستری شدن در بیمارستان و معالجات پزشکی (به جز موارد زیبایی، بیماری‌های مزمن و بیماری‌هایی که از قبل سابقه داشته باشد.)

4. انتقال بیمه شده به نزدیکترین مرکز درمانی در اثر حادثه یا بیماری

 1.  هماهنگی‌های لازم در جهت انتقال بیمه شده به مرکز درمانی مجهزتر، استفاده از آمبولانس هوایی، بازگرداندن بیمه شده به ایران در صورت نیاز
 2.  جبران هزینه فوریت‌های دندانپزشکی (فقط هزینه دندان درد و پوسیدگی دندان)

7. بازگرداندن جسد بیمه شده متوفی به ایران در صورت فوت وی درخارج از کشور

 1.  بازگشت یکی از اعضای بلافصل خانواده به کشور محل اقامت در صورت بستری شدن بیمه شده بیش از 10 روز
 2.  
 3.  پرداخت هزینه بلیط هواپیما رفت و برگشت یک نفر به درخواست بیمه شده از ایران به محل بستری (در صورتی که که بیمه شده بیش از 10 روز متوالی در بیمارستان بستری باشد.)
 4.  مشاوره حقوقی و پرداخت هزینه‌های دعاوی بیمه شده در صورتی که طبق قانون مدنی کشور مربوطه تحت پیگرد باشد.
 5.  راهنمایی و کمک رسانی به بیمه شده در صورت سرقت و یا مفقود شدن مدارک مسافرتی وی

12. پرداخت هزینه‌های بازگشت کودکان زیر 15 سال بیمه شده به همراه یک سرپرست به ایران در صورت فوت یا بستری شدن بیمه شده

 1.  ارسال پیام‌های فوری بیمه شده به فردی که توسط وی معرفی شده و همچنین ارائه نشانی مراکز درمانی، داروخانه ها، پزشکان به بیمه شده در خارج از کشور

14. پرداخت هزینه بازگشت غیر منتظره بیمه شده به دلیل مسائل حاد پزشکی یا فوت بستگان درجه اول و بلافصل (در صورتی که نتواند از بلیط اصلی برای بازگشت استفاده نماید.)

 1.  ارسال دارو های ضروری با تایید پرشکی به کشوری که بیمه شده درآن بستری است.
 2.  یافتن بار و ارسال آن: پرداخت هزینه‌هایی که در صورت تأخیر هواپیما متوجه بیمه گذار خواهد بود (اقامت در هتل، صرف غذا) با ارائه اصل صورتحساب و تائیدیه شرکت هواپیمایی
 3.  ارسال پول نقد (به شرط آنکه بیمه شده در طول سفر خود به خارج از کشور محل اقامت در نتیجه سرقت، مفقود شدن بار، بیماری و یا حادثه پول نقد خود را از دست بدهد و نیز مبلغ مورد درخواست بیمه شده ابتدا در ایران بصورت نقد نزد شرکت رسمی بیمه سامان سپرده گذاشته شود.)

*بستگان درجه اول: پدر و مادر ،خواهر و برادر

*بستگان بلافصل: همسر و فرزندانخوب است بدانید در حین خرید بیمه مسافرتی آنلاین از( پا به پا 24 ) ، نه تنها پوشش‌های هر بیمه را بررسی خواهید کرد بلکه می‌توانید سقف قیمت در نظر گرفته شده برای هر خدمت را مشاهده کنید. این موضوع به شما کمک می‌کند تا بهترین بیمه مسافرتی را با توجه به شرایط و بودجه خود تهیه کنید.

 

مدت اعتبار بیمه مسافرتی

مدت زمان پوشش بیمه مسافرتی از زمانی آغاز می‌شود که مهر خروج بر پاسپورت شما درج شود. از این زمان تا 92 روز مورد پوشش بیمه مسافرتی خواهید بود. توجه نمایید خدمات بیمه های مسافرتی در روز 93 تمام می‌شوند و شما دیگر تحت پوشش بیمه قرار ندارید. بنابراین اگر قصد دارید دوباره از بیمه استفاده کنید باید مجددا برای خرید بیمه مسافرتی اقدم نمایید.

 

نکته‌ی دیگری که باید توجه داشته باشید وجود طرح‌های 6 ماهه تا یکساله بیمه می‌باشد. سقف این طرح‌ها 92 روزه هستند و شما می‌توانید در این بازه زمانی سفرهایی کمتر از 92 روز برنامه‌ریزی کنید. اگر مدت زمان یکی از سفرها بیشتر از 92 روز طول کشید؛ از روز 93 دیگر تحت پوشش بیمه نخواهید بود.

 

شرکت های کمک رسان بیمه مسافرتی

شرکت‌های بیمه ایرانی در خارج از کشور شعبه ندارند و همین موضوع سبب می‌شود تا خدمات خود را برای بیمه مسافرتی خارجی، از شرکت‌های بیمه کمک رسان دریافت کنند. از معروف‌ترین این شرکت‌ها می‌توانیم به Allianz SE، Middle East Insurance و Evasan اشاره کنیم. خوب است بدانید اوپراتور شرکت Middle East Insurance فارسی زبان بوده و برای دریافت راهنمایی و خدمات خسارت گزینه بهتری است.
 

نحوه دریافت خسارت بیمه مسافرتی

در صورت وقوع حادثه و اتفاق برای دریافت خسارت می‌بایست به شماره‌ای که بر روی بیمه نامه مسافرتی خود ثبت شده است، تماس بگیرید. این شماره متعلق به شرکت کمک رسان بوده و شما را در نحوه دریافت خسارت راهنمایی خواهد کرد. تنها باید نام و نام خانوادگی، مدت اعتبار بیمه سفر، شماره بیمه و جریان حادثه را برای اوپراتور شرکت کمک رسان شرح دهید. برخی از شرکت‌های کمک رسان هزینه را به صورت مستقیم به بیمارستان یا مرکز موردنظر پرداخت می‌کنند و برخی دیگر آن را به حساب شما (فرد بیمه شده) واریز می‌نمایند. برخی دیگر نیز هزینه‌ای متقبل نخواهند شد و شما برای دریافت خسارت خود باید به شرکت بیمه مربوطه در ایران مراجعه کنید. دقت کنید در تمامی این مراحل ارائه صورت حساب‌ها و هزینه‌های به عمل آمده برای دریافت خسارت الزامی است. در زیر مدارک دریافت خسارت بیمه مسافرتی را به طور دقیق‌تر مشاهده می‌کنید:
 

 • گزارش کامل از وقوع حادثه
 • اصل بیمه نامه مسافرتی
 • یک عدد کپی از صفحه اول پاسپورت
 • کپی از صفحاتی که در پاسپورت دارای مهر ورود و خروج هستند.
 • صورتحساب‌های پرداخت شده به همراه مهر و امضا معتبر
 • در صورت تاخیر یا کنسلی پرواز باید نامه و فاکتور هزینه‌های به عمل آمده را داشته باشید.
 • در صورت آسیب یا فوت فرد بیمه شده، ارائه گزارش پزشک و بیمارستان، مراکز درمانی مربوطه و پزشک قانونی لازم است.

چه هزینه هایی توسط بیمه مسافرتی پرداخت نمی‌شود؟

در خرید بیمه نامه مسافرتی باید توجه کنید که برخی حوادث مورد پوشش بیمه قرار نمی‌گیرند. از این رو بهتر است موارد زیر را قبل از سفر خود بررسی کنید:
 

 • هزینه‌های تاخیر در پروازهای چارتری
 • هزینه‌های مربوط به زایمان، سقط، بارداری و مواردی از این قبیل
 • خسارات به عمل آمده برای بیمارانی که پزشک به آن‌ها اجازه سفر نداده است.
 • ضررهای ناشی از تاخیر سفر به علت جنگ و حوادثی که قبل از شروع سفر احتمال آن‌ها داده می‌شود.

 

 • تحریم قطعی یا موقت پرواز توسط مقامات ارشد فرودگاه و سازمان‌های مشابه درصورتی‌که بیمه‌گزار قبل از شروع سفر به آن‌ها آگاه باشد
 • خسارات به عمل آمده از بار سفر فرد بیمه شده که شامل مواد فاسدشدنی باشد یا به طور صحیح بسته‌بندی نشده باشد.

 

 • هزینه‌های ناشی از بی‌احتیاطی بیمه شده، سو استفاده و تقلب آن
 • زیان‌های مالی ناشی از جنگ، ترور، شرکت بیمه شده در حوادث جنایی یا نیروهای مصلح و اتفاقاتی از این قبیل

 

 • خسارات به عمل آمده از بلایای طبیعی مانند سیل، زلزله و طوفان
 • زیان‌های ناشی از کوتاهی پرسنل مربوطه در حادثه مانند کادر درمان، آتش‌نشانی و...
 • جبران هزینه‌های درمان بیماری‌هایی که قبل از خرید بیمه در بیمه شده وجود داشته است.
 • خسارات ناشی از شرکت بیمه شده در مسابقات و رویدادهای ورزشی
 • زیان‌های به عمل آمده از شرکت بیمه شده در ورزش‌های پرخطر مانند موتورسواری و سقوط آزاد
 •  
 • هزینه‌های به عمل آمده از استفاده وسایل‌های حمل و نقل هوایی مانند هلیکوپتر
 • خسارات به عمل آمده از درگیری و دعوا (تنها اگر بیمه شده قصد دفاع از خود را داشته باشد هزینه آن توسط بیمه پرداخت می‌شود.)
 •  
 • هزینه‌های به عمل آمده از بیمه شده تحت درمان بیماری روانی،  اختلال در مشاعر و بیماری‌هایی از این دست
 •  
 • جبران هزینه‌های درمانی بیماری‌های واگیردار، مزمن و صعب العلاج
 • پرداخت هزینه‌های درمان برای زیبایی، فیزیوتراپی و لوازم آن‌ها مانند عینک، ارتودنسی و...
 • زیان‌های مالی ناشی از مواد رادیواکتیو یا هسته‌ای
 • زیان‌های مالی افراد مقیم دائم و دانشجویان خارج از کشور
 • زیان‌های مالی ناشی از خطرها و ریسک‌های شغلی
 • هزینه‌های درمانی که از نظر پزشک ضرورت ندارد.
 • زیان‌های ناشی عوارض درمان بیماری در محل اقامت
 • هزینه‌های ناشی از واکسیناسیون و سایر اقدام‌ها برای پیشگیری از بیماری
 • هزینه‌های درمانی خودکشی یا خسارات مرگِ ناشی از آن
 • هزینه‌هایی که بدون اطلاع شرکت بیمه مورد پیگیری قرار داده شود.
 • هزینه‌های درمانی و خسارات ناشی از مصرف داروهای بدون نسخه، الکل و مواد مخدر (ممکن است برخی از شرکت‌های بیمه مسافرتی عوارض پیش آمده از  داروهای با نسخه پزشک را نیز قبول نکنند.)

عوامل تاثیر گذار بر قیمت بیمه مسافرتی ارزان

عوامل مختلفی بر قیمت بیمه مسافرتی موثر هستند که در این بخش قصد داریم به آن‌ها بپردازیم. بررسی این موارد به شما کمک می‌کند تا بیمه مسافرتی ارزان تهیه کنید و بهترین بیمه را با توجه به شرایط خود انتخاب نمایید.
 

 • سن فرد بیمه شده: قیمت بیمه مسافرتی با افزایش سن بیشتر خواهد شد و هر رده سنی دارای تعرفه جداگانه‌ای است.
 • مدت زمان سفر: هر چه مدت زمانی که برای سفر خود برنامه‌ریزی کرده‌اید بیشتر باشد، قیمت بیمه مسافرتی نیز به همان اندازه افزایش پیدا خواهد کرد.
 • سقف تعهدات بیمه: همانطور که در بخش‌های قبل از نیز به آن اشاره کردیم، هر بیمه مسافرتی دارای پوشش و سقف پرداخت خسارت معینی است. هرچه سقف تعهد بیمه برای پرداخت زیان‌ها بیشتر باشد، قیمت بیمه مسافرتی بیشتر خواهد شد. بنابراین اگر به دنبال بیمه مسافرتی ارزان هستید؛ پوشش‌هایی را انتخاب کنید که سقف تعهد شرکت مربوطه زیاد نباشد.
 • مناطق تحت پوشش: از آنجایی که 8 منطقه تحت پوشش در شرکت‌های بیمه وجود دارد؛ هزینه بیمه مسافرتی برای هرکدام از آن‌ها متفاوت است. هر چه وسعت پوشش کشورها بیشتر باشد، قیمت بیمه سفر نیز افزایش پیدا می‌کند.

 

نحوه خرید آنلاین بیمه مسافرتی در پا به پا 24

با خرید آنلاین بیمه مسافرتی داخلی و خارجی از( پا به پا 24 ) می‌توانید سرعت و سهولت روند تهیه را بهبود ببخشید و در کمترین زمان بیمه خود را دریافت کنید. همچنین امکان بررسی قیمت بیمه مسافرتی و مقایسه پوشش‌ها با یکدیگر خواهید داشت و از شرایط دقیق هر کدام نیز مطلع می‌شوید. تنها باید کشور مقصد، تاریخ سفر، نوع ویزا و سایر اطلاعات لازم را در فرم بالای همین صفحه وارد کرده و بر گزینه جستجو کلیک کنید. لیست قیمت به همراه پوشش‌های بیمه سامان، بیمه مسافرتی شینگن و... نمایش داده خواهد شد. برای مشاهده بیمه مسافرتی ارزان، مرتب سازی را بر روی کمترین قیمت قرار دهید.

گالری تصاویر