پرواز خارجی

بهترین زمان خرید بلیط هواپیما ( پا به پا 24 )

ایرلاین های مناسب خرید بلیط هواپیما

بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما استانبول

استانبول به خاطر پیوندی که میان آسیا و اروپا ایجاد می‌کند و همچنین فضاهای دیدنی بیشمارش جزو آن دسته از شهرهایی به شمار می‌رود که گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. اما برای این‌که سفر خوشایندی داشته باشید و بتوانید خاطرات لذت‌بخشی از آن ثبت کنید باید حواستان به زمانی که برای سفر به استانبول انتخاب می‌کنید، باشد. اگر به دنبال سفر ارزان به استانبول هستید که باید ماه‌های کم مسافر این شهر را انتخاب کنید. سرمای شدید هوا در ماه‌های آذر تا بهمن باعث می‌شود که خیلی‌ها نخواهند به این شهر سفر کنند. در عین حال احتمال بارش باران و برف نیز وجود دارد. اگر قیمت‌ها برایتان فرقی ندارد یا میانه خوبی با سرما ندارید، هر زمان دیگری که بخواهید می‌توانید به استانبول سفر کنید. دیگر ماه‌های استانبول، آب و هوایی بسیار دل‌پذیری دارد.

 

 

ایرلاینهای مناسب جهت خرید بلیت هواپیما استانبول

ایرلاین‌ها و شرکتهای هواپیمایی مختلفی از جمله ایران ایر، ماهان، ترکیش ایرلاینز، قشم ایر، ایران ایر تور و آتا بلیت هواپیما تهران استانبول را می‌فروشند که هر کدام به لحاظ خدماتی که ارائه می‌کنند و کیفیت این خدمات با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند.

 

 

بلیط هواپیما استانبول ایران ایر

شاید یکی از دلایل مهم انتخاب ایران ایر برای خرید بلیط هواپیما تهران استانبول را بتوان، اعتبار و سابقه بسیار زیاد این ایرلاین دانست. این شرکت که دیگر می‌توان آن را به عنوان قدیمی‌ترین ایرلاین نیز در نظر گرفت، از مجهزترین و همچنین بزرگ‌ترین ناوگان هوایی کشور برخوردار بوده و قیمت ارزان آن باعث می‌شود تا بسیاری از افراد نسبت به خرید بلیط هواپیمایشان از آن، تردید نکنند. این هواپیما با دو کلاس مختلف به مسافران خدمت‌رسانی می‌کند: هما کلاس و اکونومی کلاس. مورد اول رفاه و راحتی بیشتری برای شما به همراه خواهد داشت. از تعداد وعده غذایی گرفته تا راحتی صندلی ولی مورد دوم به لحاظ اقتصادی، انتخابی منطقی‌تر به شما می‌رود. هواپیمایی که برای پرواز تهران استانبول در خطر هوایی ایران ایر مورد استفاده قرار می‌گیرد از نوع ایرباس 310 می‌باشد.

 

ردیف

نام پرواز

شماره پرواز

تعداد توقف

بار چمدان

مدت زمان سفر

1.

ایران ایر - اکونومی

769

-

30 کیلوگرم

3 ساعت و 30 دقیقه

 

بلیت هواپیما استانبول ماهان

سابقه و اعتبار هواپیمایی ماهان ایر باعث شده تا در کنار اسم ایران ایر، یکی دیگر از قدرتمندترین ایرلاین‌ها کشور به‌حساب بیاید. ارزان بودن قیمت بلیت هواپیما استانبول آن نیز باعث می‌شود تا انتخاب بسیاری از آن‌هایی باشد که می‌خواهند سفری مقرون به صرفه با این شهر زیبا و دیدنی داشته باشند. این هواپیمایی با دو کلاس بیزینس و اکونومی به مسافرانی که قصد خرید بلیت استانبول را دارند، خدمت‌رسانی می‌کند. تفاوت‌های زیادی بین خدمات کلاس بیزینس و اکونومی وجود دارد.

 

کلاس بیزینس دارای سالن‌های استراحت خاصی است که متعلق به افرادی است که سفری تجاری در پیش دارند. البته این امکان برای همه وجود دارد که این نوع بلیت را تهیه کنند. از دیگر امکانات آن می‌توان به پذیرایی و همچنین رساندن مسافران به هواپیما بدون انتظار در صف‌های طولانی اشاره کرد. صندلی‌های بیزینس کلاس تفاوت عمده‌ای با کلاس اکونومی دارد چرا که در دو ردیف جا قرار دارد و بسیار راحت‌تر هستند. هواپیمای ایرباس 310، هواپیمایی است که

خط هوایی ماهان از آن برای رساندن مسافران به مقصد استانبول استفاده می‌کند.

 

ردیف

نام پرواز

شماره پرواز

تعداد توقف

بار چمدان

مدت زمان سفر

1.

ماهان - اکونومی

114

-

30 کیلوگرم

3 ساعت و 30 دقیقه

2.

ماهان - بیزینس

W5114

-

40 کیلوگرم

3 ساعت و 30 دقیقه

 

بلیط هواپیما استانبول ترکیش ایرلاینز

کیفیت بالا و خدمات مطلوبی که هواپیمایی ترکیش ایرلاینز ارائه می‌کند بسیاری از افرادی که نسبت به پروازشان وسواس دارند را راضی می‌کند. بیشتر افرادی که قصد خرید بلیط استانبول را دارند، این هواپیمایی را انتخاب می‌کنند چرا که از امنیت بسیار خوبی برخوردار می‌باشد. بنا بر قوانین موجود، هر مسافر می‌تواند با خرید بلیط هواپیما استانبول بیزینس کلاس، چیزی در حدود 40 کیلوگرم بار جابجا کند که وزن قابل قبولی برای سفرهای تجاری است. فضای راحت و برخورد گرم مهمانداران این هواپیمایی از دیگر مواردی است که آن را به گزینه‌ای مناسب جهت سفر به استانبول تبدیل می‌کند. ترکیش ایرلاینز برای انجام پرواز تهران استانبول از هواپیما ایرباس A321 استفاده می‌کند.

 

ردیف

نام پرواز

شماره پرواز

تعداد توقف

بار چمدان

مدت زمان سفر

1.

ترکیش ایرلاینز - اکونومی

871

-

30 کیلوگرم

3 ساعت و 45 دقیقه

2.

ترکیش ایرلاینز - بیزینس

871

-

40 کیلوگرم

3 ساعت و 45 دقیقه

  بلیت هواپیما استانبول ایران ایر تور

خط هوایی ایران ایر تور، جزو قدیمی‌ترین شرکت‌های هواپیمایی ایران است. این ایرلاین تاکنون بیش از 26 میلیون مسافر را در بیشتر شهرهای ایران جابجا کرده است. منابع انسانی این خط هوایی، بسیار باتجربه و خبره هستند و می‌توان آن را به عنوان یکی از محبوب‌ترین ایرلاینهای ایران نیز به شمار آورد. میزان باری که هر مسافر می‌تواند با بلیت کلاس اکونومی به مقصد استانبول داشته باشد 25 کیلوگرم است و این سفر تقریباً 3 ساعت و 30 دقیقه طول می‌کشد و قیمتی منصفانه دارد. هواپیمای مورد استفاده در ایران ایر تور از نوع ایرباس 340 می‌باشد. 

 

ردیف

نام پرواز

شماره پرواز

تعداد توقف

بار چمدان

مدت زمان سفر

1.

ایران ایر تور - اکونومی

9716

-

25 کیلوگرم

3 ساعت و 30 دقیقه

2.

ایران ایر تور - بیزینس

9700C

-

25 کیلوگرم

3 ساعت و 30 دقیقه

 

بلیط هواپیما استانبول قشم ایر

کیفیت بالای پروازهای خط هوایی قشم ایر باعث شده تا محبوبیت زیادی میان افراد کسب کند. کم تأخیر بودن پروازهای قشم ایر از جمله ویژگی‌های متمایزکننده این خط هوایی با دیگر خطوط هوایی است. برای خرید بلیط هواپیما تهران استانبول می‌توانید از طریق خط هوایی قشم ایر اقدام کنید و آن را با قیمتی مناسب خریداری نمایید. با خرید بلیط این خط هوایی، سفری امن و راحت خواهید داشت. همچنین هر مسافر می‌توانند تا 30 کیلوگرم بار داشته باشند. هواپیماهای قشم ایر از نوع ایرباس A300 و A600 بوده که از تهران به استانبول پرواز می‌کنند. 

 

ردیف

نام پرواز

شماره پرواز

تعداد توقف

بار چمدان

مدت زمان سفر

1.

قشم ایر - اکونومی

2215

-

30 کیلوگرم

3 ساعت و 30 دقیقه

 

بلیت هواپیما استانبول آتا

شرکت هواپیمایی آتا تنها 8 سال از عمرش می‌گذرد و در همین مدت زمان کم، توانسته جایگاه خودش را میان دیگر خطوط هوایی پیدا کند. بیشتر هواپیماهای این شرکت هواپیمایی دارای پروازهایی با کلاس اکونومی هستند. هواپیماهایی که دارای دو کلاس بیزینس و اکونومی باشند، ایرباس 320 و 310 هستند. کلاس اکونومی خدماتی همچون پذیرایی را شامل می‌شوند. تفاوت این نوع کلاس با کلاس بیزینس علاوه بر پذیرایی، صندلی‌های راحتی است که در هواپیما قرار دارد و برخلاف کلاس اکونومی یک ردیف بین هر کدام فاصله قرار دارد تا مسافران راحت‌تر بنشینند. همچنین پیش از سفر نیز افراد می‌توانند در جایگاه خاصی حاضر باشند تا زمان پروازشان برسد و تا هواپیما همراهی شوند. هواپیمایی آتا برای پرواز تهران استانبول از هواپیما ایرباس A310 استفاده می‌کند.

 

ردیف

نام پرواز

شماره پرواز

تعداد توقف

بار چمدان

مدت زمان سفر

1.

آتا - اکونومی

6619

-

25 کیلوگرم

3 ساعت و 5 دقیقه

 

نکات ضروری هنگام خرید بلیط هواپیما تهران استانبول

 • وزن بار دستیای که مسافر می‌تواند با خود به داخل هواپیما ببرد به ازای هر نفر 8 کیلوگرم می‌باشد. 
 •  
 • حتماً اطلاعات شخصی خود را با اطلاعات درج شده بر روی بلیط مقایسه کنید. در صورت وجود اشتباه یا مغایرت، حتماً آن را پیگیری نمایید. 
 •  
 • همچنین توصیه می‌کنیم قوانین بلیطی که تهیه کرده‌اید را به طور کامل مطالعه کنید و جریمه‌های آن را در نظر بگیرید. دیگر اینکه بهتر است پیش از اینکه به فرودگاه بروید درباره اینکه به کدام پایانه باید بروید، سؤال کنید که در فرودگاه معطل چنین موضوعی نشوید.
 •  
 • یکی از نکات مهم در ارتباط با خرید بلیت هواپیما به مقصد استانبول این است که همیشه بلیت را به صورت رفت و برگشت خریداری نمایید. 
 •  
 • سعی کنید به مواردی همچون هزینه اضافی برای چمدان‌ها توجه کنید. برخی بلیطها ممکن است چنین مواردی را به مسافر تحمیل کنند.
 •  
 • سعی کنید 1 یا 2 ساعت پیش از ساعت پروازتان در فرودگاه امام خمینی حضور داشته باشید.
 • نکته دیگر اینکه حواستان باشد بلیط سفر را از جایی تهیه کنید که امکان استرداد آن را نیز در اختیارتان قرار دهد. 
 •  
 • بلیطهایی را انتخاب کنید که به صورت مستقیم شما را به مقصد برسانند. در شرایطی سراغ بلیطهای توقف دار بروید که دیگر انتخابی ندارید. این بلیطها معمولاً قیمت بسیار بالایی دارند. 

 

 

شهرهای مبدا جهت سفر به استانبول

شهرهایی که با می‌توانید از آن‌ها به استانبول سفر کنید، زیاد هستند. اما این به این معنا نیست که به طور روزانه پروازهایی به مقصد استانبول داشته باشند. تعداد پروازها متفاوت است. اما درباره شهری مثل تهران این اطمینان وجود دارد که به طور روزانه پروازی برای استانبول در آن وجود دارد. اسامی این شهرها عبارت‌اند از: تهران، اصفهان، شیراز، اهواز، بندرعباس، مشهد، کرمان، آبادان، کیش، قشم، ارومیه، اردبیل و تبریز.

 

 

 

فرودگاه جدید استانبول؛ مقصد تازه پروازها

کلیه پروازهایی که به مقصد استانبول انجام می‌شود در فرودگاه جدید استانبول به نام ینی هاوالیمانی فرود می‌آیند. این فرودگاه واقع در منطقه آرناوت کوی بوده و سومین فرودگاه بین‌المللی استانبول به شمار می‌رود. این فرودگاه مجهز به 6 باند پرواز، 3 پایانه و چیزی نزدیک به 100 هزار مترمربع فضای فروش می‌باشد. فاصله فرودگاه جدید استانبول تا مرکز شهر، حدوداً 5 کیلومتر می‌باشد. پیش بینی شده که این فرودگاه تا سال 2028 به یکی از شلوغ‌ترین فرودگاه‌های جهان تبدیل می‌شود. 

 

قیمت بلیط هواپیما تهران استانبول

برای سفر به استانبول بسته ایرلاینی که انتخاب می‌کنید، هزینه بلیطی که باید بپردازید فرق می‌کند. اما به صورت کلی بازه قیمت بلیط هواپیما استانبول به صورت یک‌طرفه (رفت) بین 500.000 – 900.000 تومان برای پروازهای کلاس اکونومی است. این قیمت برای پروازهای رفت و برگشت بین 1.400.000 – 2.000.000 تومان متغیر است. 

 

روش‌های خرید بلیط هواپیما استانبول

جهت خرید بلیط هواپیما تهران استانبول می‌توانید از طریق سایت ( پا به پا 24 ) اقدام کنید. همچنین اگر سؤال یا ابهامی در ارتباط با سفر هوایی به استانبول داشتید بهتر است با شماره تلفن 02144035235 تماس بگیرید تا کارشناسان ( پا به پا 24 ) به سؤالات شما پاسخ دهند و نکات لازم در ارتباط با خرید بلیت را در اختیارتان قرار دهند.

www.pabpa24.ir

صفر تا صد خرید بلیط هواپیما تهران - انتالیا - تهران ( پا به پا 24 )

 • بهترین زمان سفر به انتالیا

 در ادامه می‌خواهیم به معرفی بهترین ایرلاین‌هایی که می‌توانید با آن‌ها به آنتالیا سفر کنید، بپردازیم. همچنین نکاتی در ارتباط با سفر به آنتالیا و موارد ضروری دراین‌باره را نیز در اختیارتان قرار خواهیم داد.

 

صفر تا صد خرید بلیط هواپیما آنتالیا با قیمتی مناسب

آنتالیا از گذشته به عنوان دروازه‌ای به سواحل ترکیه شناخته می‌شد و امروزه نیز گردشگران زیادی به آنجا سفر می‌کنند. خرید بلیط هواپیما آنتالیا و سفر به این مقصد گردشگری زیبا از جمله کارهایی است که در عین لذت ممکن است سخت و دشوار باشد. پیدا کردن ایرلاین مناسب و همچنین پیدا کردن پروازی که متناسب با شرایط شما باشد، می‌تواند وقتی تصمیم به سفر به آنتالیا گرفته‌اید، آزاردهنده باشد و تبدیل به دغدغه شود.

بهترین زمان سفر به آنتالیا

آب و هوای آنتالیا به طور کلی معتدل و خوشایند است. شاید یکی از مهم‌ترین دلیلی که گردشگران این شهر را دوست دارند، همین باشد. با این حال، اوقاتی از سال وجود دارد که هوا در بهترین وضعیت خود قرار دارد و گردشگران بیش از پیش به آن سر می‌زنند و جهت خرید بلیط هواپیما آنتالیا اقدام می‌کنند. آنتالیا در بازه 12 فروردین تا 10 اردیبهشت بهترین آب و هوا را دارد. البته دانستن این نکته خالی از لطف نیست که مسافران آنتالیا، اغلب در بازه زمانی 12 فروردین تا 10 دی به طور کلی به این شهر سفر می‌کنند. تنها اوقاتی که شاید سرمای زیاد مانع سفر مسافران به این شهر زیبا شود، 11 دی تا 11 فروردین باشد. دمای آنتالیا به طور کلی به‌شدت متغیر بوده ولی می‌توان گفت هرگز آن‌قدر شرایط دشوار نیست که مسافران نخواهند به آن سفر کنند. 

 

 

ایرلاینهای مناسب برای خرید بلیط هواپیما آنتالیا

سفرهایی که این روزها از تهران به مقصد آنتالیا انجام می‌شود همگی توقف دار می‌باشند. اغلب ایرلاین‌هایی که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت به دلیل توقف در مسیر، هزینه نسبتاً بالایی دارند. کیفیت و خدماتی که این ایرلاین‌ها به مسافران ارائه می‌کنند، بسته به هزینه پرداختی شما متفاوت خواهد بود. برای خرید بیت هواپیما آنتالیا می‌توانید از ایرلاین‌هایی همچون ترکیش ایرلاینز، پگاسوس و قطر ایرویز، اقدام کرده و بلیط خود را خریداری نمایید.

 

بلیط هواپیما آنتالیا ترکیش ایرلاینز

شماره پرواز شما هنگام خرید بلیط هواپیما آنتالیا ترکیش ایرلاینز، TK871 بوده و یک توقف در استانبول خواهید داشت سپس مجدداً به مقصد آنتالیا پرواز خواهید کرد. میزان باری که می‌توانید با خود حمل کنید، 30 کیلوگرم بوده و میزان بار دستی برای هر مسافر 8 کیلوگرم می‌باشد. هزینه بلیط هواپیما آنتالیا، تقریباً 3.700.000 تومان می‌شود که شاید زیاد بودن قیمت آن را بتوان به خاطر توقفی که دارد، دانست. هواپیمای این ایرلاین از نوع ایرباس 321 بوده که از کیفیت بسیار خوبی برخوردار می‌باشد.

 

ردیف

نام پرواز

شماره پرواز

تعداد توقف

بار چمدان

مدت زمان سفر

قیمت تقریبی

1.

ترکیش ایرلاینز – اکونومی

TK871

1

30 کیلوگرم

5 ساعت

3.700.000 تومان

 

 

بلیط هواپیما آنتالیا پگاسوس

هواپیمایی پگاسوس، تهران را با شماره پرواز PC513 به مقصد آنتالیا ترک خواهد کرد. این پرواز یک توقف در صبیحا گوکچن خواهد داشت و سپس به طرف آنتالیا به پرواز درمی‌آید و در فرودگاه بین‌المللی آن فرود می‌آید. هزینه بلیط هواپیما آنتالیا پگاسوس 4.100.000 تومان بوده و میزان باری که می‌توانید با خود به آنتالیا ببرید، 30 کیلوگرم است. هواپیمایی که پگاسوس از آن برای این پرواز استفاده می‌کند، از نوع ایرباس 320 می‌باشد.

 

ردیف

نام پرواز

شماره پرواز

تعداد توقف

بار چمدان

مدت زمان سفر

قیمت تقریبی

1.

پگاسوس – اکونومی

PC513

1

30 کیلوگرم

4 ساعت

4.100.000 تومان

 

 

بلیط هواپیما آنتالیا قطر ایرویز

هواپیمایی قطر ایرویز جهت خرید بلیت هواپیما آنتالیا چندان منطقی به نظر نمی‌رسد اما به هر حال اگر انتخاب دیگری پیش پایتان نبود و مجبور بودید هر طوری هست خودتان را به آنتالیا برسانید، می‌توانید از این پرواز استفاده کنید. در این پرواز تنها 3 ساعت و 30 دقیقه در آسمان خواهید بود اما 2 توقف خواهید داشت. یک بار از تهران به مقصد دوحه خواهید رفت، سپس از آنجا به استانبول و درنهایت به آنتالیا می‌روید. هزینه بلیت هواپیمایی قطر ایرویز 4.600.000 تومان بوده که کیفیت و خدمات بسیار خوبی هم دارد. هواپیمایی که از تهران بلند می‌شود از نوع بوئینگ 737 می‌باشد.

 

ردیف

نام پرواز

شماره پرواز

تعداد توقف

بار چمدان

مدت زمان سفر

قیمت تقریبی

1.

قطر ایرویز - اکونومی

QR491

2

30 کیلوگرم

3 ساعت و 30 دقیقه

4.600.000 تومان

 

نکات ضروری هنگام خرید بلیت آنتالیا

عوارضی که باید جهت خروج از کشور بپردازید متغیر است. اگر بار اولتان باشد، باید 220 هزار تومان، دفعه دوم، 330 هزار تومان و اگر بیش از سه دفعه است که می‌خواهید به باکو سفر کنید باید 440 هزار تومان بپردازید.

بلیطی که می‌خرید را حتماً با اطلاعات شخصی خود مقایسه کنید که مبادا مغایرتی با یکدیگر داشته باشند.

بلیط خود را حتی‌المقدور به صورت رفت و برگشت خریداری نمایید.

سعی کنید 1 تا 2 ساعت پیش از پرواز در فرودگاه امام خمینی حاضر شوید که پایانه خود را پیدا کنید و سفری بی استرس را آغاز کنید.

فرودگاه آنتالیا

فرودگاه آنتالیا در فاصله 13 کیلومتری از شمال شرقی آنتالیا قرار دارد و دومین فرودگاه شلوغ ترکیه به شمار می‌رود. این فرودگاه نسبتاً قدیمی بده و تأسیس آن به سال 1998 برمی‌گردد. فرودگاه آنتالیا مجهز به 1 پایانه داخلی و 2 پایانه مسافربری خارجی است. این فرودگاه بزرگ در سال 2010 طبق گزارشاتی که رسیده، پذیرای بیش از 22 میلیون مسافر بوده است. این فرودگاه در سال 2011 به عنوان بهترین و برترین فرودگاه اروپا انتخاب شد. از جمله امکانات این فرودگاه می‌توان به دسترسی به اینترنت رایگان، تبدیل ارز و وجود فروشگاه‌هایی جهت خرید اشاره کرد.

 

قیمت بلیط هواپیما آنتالیا

قیمت بلیط هواپیما آنتالیا برخلاف مقدار ساعتی که روی هوا هستید، بسیار زیاد است. شما در کل شاید تنها 4 یا 5 ساعت روی هوا باشید اما از آنجایی که توقف‌هایی در شهرهایی همچون دوحه و استانبول می‌کنید، باید هزینه بیشتری جهت تهیه بلیت خود بپردازید. به طور کلی می‌شود قیمت بلیت هواپیما آنتالیا را در بازه قیمتی 3.000.000 تومان تا 4.500.000 تومان دید که به نسبت فاصله‌اش از تهران کمی غیرمنطقی است اما در حال حاضر جایگزین یا انتخاب دیگری وجود ندارد.

 

روش‌های خرید بلیط هواپیما آنتالیا

این روزها، ( پا به پا 24 ) تلاش می‌کند تا سهولت و رفاه شما را در حوزه گردشگری و سفر فراهم کند. یکی از این تلاش‌ها امکان خرید بلیط هواپیما آنتالیا و دیگر مقاصدی است که در نظر دارید. از طریق  ( پا به پا 24 ) به راحتی می‌توانید بلیط پرواز خود را به مقصد مورد نظرتان تهیه کنید. در این مطلب از مجله گردشگری  (پا به پا 24 ) ، سعی کردیم نکات مهم و ضروری در ارتباط با سفر به آنتالیا را در اختیارتان قرار دهیم و همچنین به معرفی ایرلاین‌های آن بپردازیم. اگر سؤال یا ابهامی برایتان وجود دارد بهتر است با شماره تلفن 02144035235 تماس بگیرید تا کارشناسان ( پا به پا 24 ) ، به سؤالاتتان پاسخ دهند.

گالری تصاویر