Close

تور 6 روزه فرانسه تابستان 1403

دانلود پکیج img-tour

تور 6 روزه فرانسه تابستان 1403

اشتراک
مدت اقامت

5 شب

تاریخ شروع

تیر

هتل

ستاره

( میانگین 0)
شروع از قیمت 599,000,000 + 1,999 دلار
تاریخ تور
بارگذاری پکیج ها
حمل و نقل
Turkish Airlines ترکیش
تهران استانبول
تهران
استانبول
Turkish Airlines
ترکیش
ECONOMY
ساعت حرکت: 00:00
مدت حرکت : 00:00
Turkish Airlines ترکیش
استانبول پاریس
استانبول
پاریس
Turkish Airlines
ترکیش
ECONOMY
ساعت حرکت: 00:00
مدت حرکت : 00:00
Turkish Airlines ترکیش
پاریس استانبول
پاریس
استانبول
Turkish Airlines
ترکیش
ECONOMY
ساعت حرکت: 00:00
مدت حرکت : 00:00
Turkish Airlines ترکیش
استانبول تهران
استانبول
تهران
Turkish Airlines
ترکیش
ECONOMY
ساعت حرکت: 00:00
مدت حرکت : 00:00
رزرو تور
تهران (شروع تور)
جمعه 23 شهریور چهارشنبه 28 شهریور
تهران
استانبول
Turkish Airlines
ترکیش
ساعت حرکت 00:00
مدت حرکت 00:00
استانبول (0شب)
استانبول
پاریس
Turkish Airlines
ترکیش
ساعت حرکت 00:00
مدت حرکت 00:00
پاریس (6شب)
پاریس
استانبول
Turkish Airlines
ترکیش
ساعت حرکت 00:00
مدت حرکت 00:00
استانبول (0شب)
استانبول
تهران
Turkish Airlines
ترکیش
ساعت حرکت 00:00
مدت حرکت 00:00
تهران (پایان سفر)

 ضوابط قراردادی این آژانس مطابق با ضوابط سازمان میراث فرهنگی و گردشگری می باشد.

- مسئولیت کنترل پاسپورت بابت (حداقل 7 ماه اعتبار) و هرگونه ممنوعیت خروج از کشور به عهده آژانس درخواست کننده می‌باشد و آژانس پا به پا سفر در این مورد هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

- قیمت ها به تومان می باشد و ارسال 50% از کل مبلغ تور هنگام رزرو الزامیست.

- در صورت افزایش نرخ ارز ما به التفاوت دریافت می‌گردد و در صورت عدم واریزی و تغییر مبلغ قرارداد از سوی شرکت پا به پا سفر کلیه ی مسئولیت ها به عهده درخواست کننده می‌باشد 

(در صورت تسویه در روز ثبت شامل افزایش نرخ نمی شود)  

برای افراد بالای 60 سال، هزینه بیمه به عهده مسافر و الزامی است

 

تور فرانسه پا به پا سفر 

کشور فرانسه در نیمکره شمالی و غرب قاره اروپا واقع شده که با شش کشور اروپایی دارای مرز زمینی می‌باشد. این کشور از شمال به دریای مانش و بلژیک، از شرق به لوکزامبرگ، آلمان، سوییس، ایتالیا و موناکو، از جنوب به دریای مدیترانه، آندورا و اسپانیا و از غرب به اقیانوس اطلس محدود می‌شود. این موقعیت جغرافیایی و نسبی منحصربه‌فرد به توسعه تورهای مسافرتی و به ویژه تور فرانسه کمک شایانی نموده است. طولانی‌ترین مرز زمینی فرانسه با اسپانیا حدود 623 کیلومتر بوده و کوتاهترین با موناکو با 4/4 کیلومتر می‌باشد که باعث کاهش هزینه‌های سفر با تور فرانسه Tours به این کشور شده است. داشتن جاذبه‌های متنوع فرهنگی، تاریخی، طبیعی و … و از همه مهم‌تر داشتن 3472 کیلومتر ساحل باعث توسعه هر چه بیشتر تور فرانسه در بیشتر ایام سال شده است. ترکیب آب و هوایی قاره‌ای، ساحلی و مدیترانه‌ای با لوکیشن بسیار عالی در کنار آب‌های گلف استریم در کرانه‌های اقیانوس اطلس و وزش بادهای مرطوب مدیترانه‌ای سفر با تور فرانسه را دل‌انگیزتر از هر کشور دیگری کرده است.

France tour

نقشه گردشگری فرانسه

France tourism map

اطلاعات مهم کشور فرانسه

 

کشور فرانسه از نظر جغرافیای انسانی و شاخصی مانند جمعیت جزو کشورهای با جمعیت متوسط به بالا بوده که این جمعیت در سال 2008 حدود 64 میلیون و 500 هزار نفر بوده است. 73 درصد از مردم فرانسه در شهرها زندگی کرده و 98/8 درصد آن باسواد هستند. این جمعیت و این حجم از باسوادی و همچنین فرهنگ غنی کشور فرانسه در گردشگرپذیر بودن آن تاثیر به‌سزایی داشته و سفر با تور فرانسه یکی از مسیرهای محبوب بسیاری از گردشگران است. از میان نژادهای مختلفی که در کشور فرانسه به تاخت و تاز پرداخته‌اند مهاجمان فرانک که قوی‌تر از سایرین بودند توانستند بر این کشور سلطه پیدا کنند. دانستن اطلاعات تاریخی و انسانی یک مقصد توریستی مانند فرانسه می‌تواند انواع گردشگران را به تور فرانسه و سفر به این کشور شگفت‌انگیز مشتاق‌تر نماید. داشتن اطلاعات در مورد زبان و دین و سایر فاکتورها در مورد کشور فرانسه برای بسیاری از مسافران تور فرانسه مهم بوده که از این نظر می‌توان گفت که زبان فرانسه یکی از زبان‌های قدیمی اروپایی و تغییریافته زبان لاتین می‌باشد. از نظر دین نیز مسیحیت دین اصلی فرانسویان بوده که به عنوان یکی از پایه‌های ملیت فرانسه نیز شناخته می‌شود. مسافران در سفر با تور فرانسه متوجه خواهند شد که حدود هشتاد و پنج درصد از مردم فرانسه کاتولیک, دو درصد پروتستان، پنج درصد مسلمان و یک درصد یهودی هستند. شایان ذکر بوده جامعه‌ی فرانسه از نظر فرهنگی بسیار غنی است و این امر حاصل بیش از هشت قرن تلاش و خلاقیت افراد مختلف در این کشور بوده است. علاوه بر مطالب گفته‌شده داشتن اطلاعات در موارد زیر نیز باعث خواهد شد تا مسافران تور فرانسه با خیالت راحت‌تری به این کشور سفر کنند.

اختلاف ساعت با تهران: پاریس سه ساعت و نیم با تهران اختلاف ساعت دارد.

زبان رسمی: فرانسوی

نام رسمی: جمهوری فرانسه

نام محلی: فرانس (France)

اسامی دیگر: گل (Gaul) (نام قدیمی)

پایتخت: پاریس (Paris)

نوع حکومت: جمهوری

رییس حکومت: رئیس جمهور (President)

رییس دولت: نخست وزیر (Prime Minester)

واحد پول: یورو (Euro)

نوع برق شهری: برق شهری فرانسه با ولتاژ ۲۲۰ ولت از نوع متناوب می‌باشد.

کد کشور: 33+

شماره‌ اضطراری: 112

Important information about France

قیمت تور فرانسه پا به پا سفر 

 

همانطور که پیش‌تر گفته شد کشور فرانسه یکی از کشورهای توریست‌پذیر در جهان محسوب می‌شود و این را مدیون تاریخ و فرهنگ غنی و موقعیت خود می‌باشد. تور فرانسه در سال‌های اخیر یکی از تورهای جذاب و مورد علاقه بسیاری از مسافران و گردشگران این کشور بوده است. در سفر به یک کشور عضو اتحادیه اروپا و حوزه شنگن مشخصا قیمت تور فرانسه متفاوت خواهد بود چرا که نیاز به ویزا دارد. تهیه ویزا به خودی خود باعث افزایش قیمت تور فرانسه خواهد شد؛ علاوه بر این تعداد شب‌اقامت‌ها، نوع هتل، نوع پرواز، زمان سفر و بسیاری از فاکتورهای دیگر می‌تواند قیمت تور فرانسه را بالا یا پایین بیاورد. البته سفر به یک مقصد لوکس مانند فرانسه نسبت به بسیاری از تورهای خارجی دیگر گران‌تر بوده و مسافران تورهای فرانسه به این مورد واقف هستند. در واقع قیمت تور فرانسه با چهار فاکتور اصلی نظیر پرواز، هتل، هزینه ویزا و خدمات تور محاسبه می‌شود که با توجه به زمان سفر می‌تواند بسیار متغیر باشد. البته مسافران توجه داشته باشند که بین یک تا سه ماه قبل از سفر با تور فرانسه می‌‌بایست برای گرفتن ویزا این کشور اقدام نمایند. مسافران ایرانی می‌توانند با ایرلاین‌های خارجی نظیر ترکیش، لوفت‌هانزا، اتریشی و ایرلاین‌های ایرانی ماهان و ایران ایر به فرانسه سفر کنند که مشخصا اگر پرواز با ایرلاین‌های خارجی صورت گیرد یک توقف کوتاه در استانبول خواهند داشت و سپس به مقصد پاریس سفر خواهند کرد. چنانکه پرواز غیرمستقیم و خارجی باشد این امر قیمت تور فرانسه را افزایش خواهد داد. پروازها به فرانسه نیز در تمام روزهای هفته و به صورت منظم برگزار می‌گردد.

تور فرانسه ارزان پا به پا سفر 

 

تورهای اروپایی ارزان و به ویژه تور فرانسه ارزان را می‌توان با تغییر دادن عوامل دخیل در هزینه تور تهیه نمود چرا که معیارهای مختلفی در ارزانی آن تاثیر خواهند داشت. یکی از مهم‌ترین این عوامل نوع پرواز و ایرلاین بوده که اگر به صورت مستقیم یا غیرمستقیم و از طریق ایرلاین‌های ایرانی یا خارجی صورت بگیرد می‌تواند تور فرانسه را گران یا ارزان نماید. یکی دیگر از عواملی که تور فرانسه ارزان را می‌توان با آن تهیه نمود انتخاب یک هتل متوسط با خدمات تور متوسط می‌باشد که شاید دغدغه بسیاری از مسافران تورهای اروپایی باشد.

بخش تور فرانسه آژانس پا به پا سفر نیز انواع تورهای مسافراتی را در بالای همین صفحه ارائه داده است که شامل خدمات متنوعی می‌باشد. خدماتی مانند بلیط رفت و برگشت اقامت در هتل‌های 4 ستاره top با صبحانه، اخذ ویزای توریستی شینگن، بیمه مسافرتی، ترانسفر فرودگاهی و راهنمای فارسی زبان از خدمات تور فرانسه در بالای همین صفحه می‌باشد. تور فرانسه ارزان را می‌توان با مدیریت خدمات تور، نوع هتل، نوع پرواز و … رزرو نمود و لذت یک سفر دل‌انگیز را در کنار برج ایفل تجربه کرد.

 

تور فرانسه لحظه آخری پا به پا سفر 

 

از آنجا که تورهای اروپایی جز محبوب‌ترین مسیرها در میان ایرانیان است لذا پروازهای مختلفی به این مقاصد صورت می‌گیرد. تور فرانسه لحظه آخری یکی از مفاهیمی است که بسیاری از مسافران به دنبال تهیه یا رزرو آن هستند اما تورهای اروپایی لحظه آخری ندارند. از آنجا که برای مسیر اروپا نیاز به اخذ ویزای شنگن بوده لذا تور فرانسه لحظه آخری برای این مسیر و سایر کشورهای اروپایی میسر نخواهد بود. به صورت کلی تورهای لحظه آخری مخصوص مسیرهای بدون ویزا و پرتردد می‌باشد که هر چند تور فرانسه یک مسیر پرتردد است اما بدون ویزا نیست لذا نمی‌توان مسافران را به گرفتن تور فرانسه لحظه آخری دل‌خوش کرد.

Last minute tour of France

بهترین زمان سفر به فرانسه

 

کشور فرانسه به عنوان یک کشور گردشگری محور و گردشگرپذیر دارای زیبایی‌های و جاذبه‌های فراوانی برای سفر است به همین خاطر هر زمان را برای سفر با تور فرانسه انتخاب کنید بهترین زمان خواهد بود. البته بهترین زمان سفر به فرانسه را اگر از منظر آب و هوایی در نظر بگیریم باید گفت که فصل بهار و پاییز بهترین زمان مسافرات با تور فرانسه خواهد بود چرا که در این فصول آب و هوای قاره اروپا و به ویژه فرانسه معتدل می‌باشد. آب و هوای پاریس تحت تأثیر اقیانوس اطلس بوده و شهر دمایی معتدل دارد. متوسط دمای سالیانه پاریس 16 درجه سانتیگراد است. سردترین ماه ژانویه (دی) با متوسط 3 درجه و گرم‌ترین ماه آگوست (مرداد) با متوسط 25 درجه است. بارندگی در تمام سال وجود دارد. متوسط بارندگی سالانه 641 میلیمتر بوده و در این شهر به ندرت برف می بارد.

همین آب و هوای معتدل و جاذبه‌های فرهنگی، هنری، تاریخی، طبیعی، علمی و صنعتی از فرانسه کشوری توریستی ساخته که هر روز و هر دقیقه بهترین زمان سفر با تور فرانسه به این مقصد شگفت‌انگیز خواهد بود.

 

جاذبه‌های گردشگری فرانسه

 

تک تک شهرهای فرانسه از نظر گردشگری بسیار هیجان‌انگیز و دیدنی هستند لذا برای بسیاری از مسافران و گردشگران رفتن به این کشور لذت‌بخش است. پاریس به عنوان پایتخت و مدرن‌ترین شهر فرانسه در تور فرانسه از جایگاه ویژه برای گردشگران برخوردار است. علاوه بر این سایر جاذبه‌های معماری، موسیقی، ادبی، تاریخی، فرهنگی و … فرانسه سالانه گردشگران را از سراسر جهان و ایران با تور فرانسه به سوی خود فرا می‌خواند. در ادامه به تعدادی از جاذبه‌های گردشگری فرانسه خواهیم پرداخت.

 

 

پاریس پرجاذبه‌ترین شهر فرانسه

 

تاریخ پاریس به بیش از 2000 سال قبل از میلاد بر می گردد. ساکنان اولیه آن، پاریزی  (Parisii) خوانده می‌شدند. رومی‌ها پس از غلبه بر این قوم در سال 52 قبل از میلاد شهر پاریس کنونی را با نام لوت تیا (Lutetia) که به معنی شهر گل و لجن بوده بوجود آوردند. ریشه نام پاریس از یکی از اقوام گول یا گولو (Gaulois) گرفته شده و با مرور زمان از نام لاتین (Parisiorum Civitas) به معنای شهر پاریزی ها، به پاریس تبدیل شده است.

چهره‌ی زیبای پاریس امروز مدیون لویی چهاردهم، ناپلئون بناپارت و ناپلئون سوم است. چنانکه طاق نصرت، کلیسای مادلن و ستون‌های برخی از ساختمان‌های زیبای پاریس را ناپلئون بناپارت به وجود آورد. بنای زیبای اپرا و بلوارهای معروف پاریس در زمان ناپلئون سوم ایجاد شد. طراحی شهر پاریس نسبتا مرتب و منظم است. مردم پاریس این نظم را مدیون شخصی به نام بارون جورج اسمن (Baron George Haussman) هستند. وی در قرن نوزدهم (1852) بلورهای بزرگ و باشکوهی در پاریس طراحی کرد که مسافران تور فرانسه از دیدن آن‌ها حیرت‌زده خواهند شد. در حال حاضر یکی از بلوارهای شهر پاریس به نام اوست. رود سن مهمترین رود کشور از داخل شهر عبور کرده و آن را به دو بخش تقسیم می‌کند. مرکز زندگی فرهنگی شهر، ادارات دولتی- نظامی، دانشگاه سوربون، آکادمی، باغ و قصر لوکزامبورگ، هتل دزانوالید، مون پارنس و محله معروف کارتیه لاتن در ساحل جنوبی رود سن و مرکز اقتصادی، تجارت، مد، تفریح و سرگرمی آن در قسمت شمالی این رود واقع شده و مورد توجه مسافران تور فرانسه قرار می‌گیرد. طاق نصرت اتوال، خیابان شانزه لیزه، میدان کنکورد، اپرا، موزه لوور، روددولاپه (کوچه صلح) و میدان و اندام از جمله بناهایی هستند که در طرف شمال این رود قرار دارند. هسته‌ی تاریخی شهر، جزیره‌ی کوچکی است که به ایل دولاسیته (Ile de la Cite) معروف است و قسمت اعظم آن را عمارت عظیم پاله دو ژو ستیس (Palais de Justice) (کاخ دادگستری) وکلیسای جامع نوتردام (Notre Dame de Paris) اشغال کرده‌اند. با وجود بناهای بلند و آسمان خراش‌های متعدد در پاریس، بناهای قدیمی و باشکوه همچنان از گذشته تا امروز جزو جذابیت‌های این سرزمین در تور فرانسه به شمار می‌روند. این شهر از قرن‌ها پیش به عنوان مرکز هنر، ادبیات و نقاشی مطرح بوده و بیشتر هنرمندان و نویسندگان فرانسه را در خود جای داده است. دانشگاه پاریس با قدمتی زیاد و با سابقه فعالیت علمی بیش از 800 سال یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های دنیا است. پاریس همچنین به خاطر فعالیت‌های هنری نیز شهرت جهانی داشته و از این شهر به عنوان پایتخت مد (Mode) و کالاهای لوکس هم نام برده می شود که برای گردشگران تور فرانسه که علاقه‌مند به مد و فشن هستند مهم می‌باشد.

Paris is the most attractive city in France

 

برج ایفل (Eiffel Tower)

 

یکی از جاذبه‌های معروف پاریس که تور فرانسه نباید از دیدن آن گذشت برج ایفل است. نام برج ایفل از نام سازنده آن گوستاو ایفل (Gustave Effel) گرفته شده است. بنای این برج از سال 1887 شروع و در 31 مارس 1889 میلادی به اتمام رسید (در دو سال). طراح آن موریس کشلن (Maurice Koechlin) بود. بلندی برج ایفل (بدون در نظر گرفتن آنتن تلویزیونی 24 متری بر فراز آن) 300 متر (986 فوت) و وزن تقریبی آن 7300 تن است. 1652 پله تا بالاترین نقطه برج وجود دارد. در ابتدا از آن برای فرستادن امواج رادیویی استفاده می‌شد. در آغاز گوستاو ایفل برای ساختن این برج مورد انتقاد فرانسوی‌ها قرار گرفت. ولی امروزه این برج آهنی به مکانی دیدنی و پر درآمد در تور فرانسه برای کشورشان تبدیل شده است. در سال 2006 حدود شش میلیون و هفتصد هزار نفر از آن بازدید کردند. این بنا یک شاهکار در تکنولوژی سازه‌های فلزی به شمار می‌رود و رتبه اول بازدید توریست‌های تور فرانسه را در جهان دارد.

 

 

موزه لوور (Museum Louvre)

 

موزه لوور پاریس یکی از معروف‌ترین و بزرگ‌ترین موزه‌ها و دیدنی‌های تور فرانسه در جهان است. لوور یکی از غنی‌ترین و مهم‌ترین کلکسیون‌های جهان و جایگاه بسیاری از گنجینه‌های با ارزش دنیاست. این موزه با داشتن هزاران اشیای ارزشمند در ردیف موزه های متروپلیتن نیویورک، ویکتوریا و آلبرت انگلستان قرار دارد. نقاط قوت این موزه به گفته کارشناسان فرانسوی، آثار بخش ایران، عرب، قرون وسطی و امپراتوری عثمانی بوده که تور فرانسه به مقصد پاریس را لذت‌بخش‌تر خواهد کرد. ساختمان این موزه یک مجتمع عظیم تو در تو و به شکل مربع بوده که طی 6 قرن توسط پادشاهان فرانسه بنا شده است. بنای اولیه آن توسط فیلیپ اگوستس (Philip Augustus) در سال 1190 به عنوان قصر پی‌ریزی شد و یکی از اقامتگاه‌های پادشاهان فرانسه بود. هر کدام از پادشاهان و سردمداران فرانسه بخشی از کاخ را بنا کرده و به وسعت آن افزودند که در دوران انقلاب کبیر فرانسه (سال 1793) به موزه تبدیل شد. توصیه می‌کنیم در مسافرت با تور فرانسه و رفتن به پاریس دیدار از این موزه غنی و زیبا را از دست ندهید.

 

 

خیابان شانزه لیزه (Shanzelize)

 

یکی جاذبه‌های تور فرانسه و از خیابان‌های مهم پاریس خیابان شانزه لیزه است. شانزه لیزه (Champs –Elysees) بلواری عریض (هفتاد متر) در شهر پاریس، پایتخت فرانسه است. این خیابان به خاطر سینماها، رستوران ها، کافه ها و فروشگاه های ویژه و لوکس، یکی از مشهورترین خیابان‌ها و جذابیت توریستی تور فرانسه شده است. معنی نام آن “دشت الیزه” است و کاخ الیزه نیز در نزدیکی این خیابان قرار گرفته است.  الیزه در اساطیر یونان به معنی خجسته است. فرانسوی‌ها شانزه لیزه را (Ia plus belle avenue de monde) به معنی زیباترین خیابان جهان نیز می‌نامند و دیدار از آن را به گردشگران تور فرانسه پیشنهاد می‌کنند. این بلوار به طول 1910 متر در منطقه 8 پاریس درشمال غربی آن قرار دارد. آغاز بلوار از طرف شرق میدان کونکورد است که ستونی هرمی (ابلیکس) در آن قرار دارد و پایان آن میدان شارل دوگل (با نام پیشین میدان اتوال- Place de I’Etoile) است. طاق نصرت پاریس در میدان شارل دوگل قرار دارد. اتوال در زبان فرانسه به معنی ستاره است و این نام‌گذاری به دلیل وجود دوازده خیابان بوده که همگی به شکل ستاره از میدان طاق نصرت آغاز می‌شوند. شانزه لیزه بخشی از محور تاریخی (Axe historique) پاریس به شمار می‌رود. شنیدن و خواندن این اطلاعات مسافران تور فرانسه را برای رفتن به پاریس هیجان‌زده خواهد کرد.

Champs-Elysees stret

شهر تور در فرانسه (Tours City in France)

 

شهر تور فرانسه یکی از شهرهای کوچک و قدیمی اروپا است که آشنایی با آن برای کسانی که قصد رفتن به فرانسه و زندگی در این شهر  زیبا و یا بازدید از آن را دارند جالب توجه است. در ادامه به اطلاعات بیشتری درباره شهر تور فرانسه خواهیم پرداخت.

 

شهرهای نزدیک تور فرانسه

 

شهر تور فرانسه به شهرهای دیگر فرانسوی نیز نزدیک است و افراد با رفتن به آن به راحتی می‌توانند به شهرهایی نظیر نانت، پاریس و رن سفر کنند. در ادامه فاصله این شهرها تا تور را مشاهده می‌کنیم.

شهر نانت: ۲۱۷.۹۱ کیلومتر تا شهر تور فرانسه
شهر پاریس: ۲۳۸.۵۰ کیلومتر تا شهر تور فرانسه
شهر رن: ۲۵۲.۶۹ کیلومتر تا شهر تور فرانسه

 

زبان مردم در شهر تور فرانسه

پیش از انقلاب فرانسه مردم شهر تور به گویشی از زبان فرانسوی با یکدیگر صحبت می‌کردند زیرا لهجه آنها همان لهجه‌ای بود که درباریان از آن استفاده می‌کردند. تا  قرن ۱۹ نیز مردم تور با همین لهجه صحبت می‌کردند اما از آن به بعد لهجه مردم این شهر مشابه دیگر شهرهای فرانسه و به صورت استاندارد درآمد. 

پاسپورت با 7 ماه اعتبار 

تور چارتر و غیر قابل کنسلی میباشد.

نرخ پرواز به روز محاسبه میگردد

مدت تور 6 روز
سختی تور آسان
کد تور 140230
  • گشت
  • ترانسفر
  • بیمه
  • بلیط
  • صبحانه
img-counter
ایمون زائد

مدیر مسئول تور

لغو پاسخ